stadion Dortmund sędzia

i

Autor: unsplash.com, wikipedia.org

sport

Euro 2024. Wiemy, kto będzie sędzią podczas meczu Polska - Francja. Już kiedyś sędziował mecz Polaków

2024-06-23 12:53

Włoch Marco Guida będzie sędzią głównym wtorkowego spotkania piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Francja, które zakończy występy biało-czerwonych w turnieju w Niemczech. W Dortmundzie na liniach pomagać mu będą rodacy Filippo Meli i Giorgio Peretti.

Rolę sędziego technicznego pełnić będzie Słoweniec Rade Obrenovic, natomiast na arbitra VAR wyznaczono Włocha Massimiliano Irratiego.

Guida poprowadzi już drugie spotkanie turnieju w Niemczech - we wtorek był sędzią głównym meczu Portugalii z Czechami (2:1). Wcześniej w tym roku sędziował liczne starcia we włoskiej ekstraklasie oraz w Lidze Mistrzów.

Z polskimi piłkarzami zetknął się w roli arbitra głównego dotychczas tylko raz - 1 czerwca 2021 roku sędziował towarzyski mecz z Rosją (1:1). Wówczas pokazał dwie żółte kartki, obie rywalom biało-czerwonych. Guida był też sędzią technicznym w barażu Polski ze Szwecją (2:0) w marcu 2022 roku, decydującym o awansie na mundial w Katarze.

Po dwóch kolejkach grupy D biało-czerwoni pozostają bez zdobyczy punktowej i nie mają już szans na zajęcie choćby trzeciego miejsca w tabeli. Francja i Holandia zgromadziły po cztery punkty, a Austria - trzy

Turcy podbili Hanower. Tłumy oglądały mecz z Portugalią