O co dokładnie chodzi we wspólnych zakupach? Grupa zakupowa Norda to stowarzyszenie, którego liderem jest Gdynia. Obejmuje łącznie 41 samorządów oraz jednostki administracji publicznej. Od 2014 roku miasto Gdynia pełni rolę lidera grupy, w której skład wchodzą samorządy m.in. z terenu powiatu wejherowskiego, puckiego, lęborskiego, a także miejskie i gminne jednostki budżetowe oraz uczelnie publiczne.
Polecany artykuł:
Dołączenie do grupy zakupowej daje możliwość obniżenia kosztów energii elektrycznej związanych z zakupem. Skupienie większej liczby odbiorców energii elektrycznej w grupie zakupowej zwiększa siłę negocjacyjną – operatorzy energii są bardziej skłonni oferować lepsze stawki dla większych grup – mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni.
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej w okresie od 1.01.2025 r. do 31.12.2025 r. do 3 693 punktów poboru. Zamówienie zostało podzielone na 6 części i zakłada dostawę energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego, lokali czy obiektów. W każdej z 6 części zamówienia najkorzystniejszą ofertę spośród innych dostawców energii złożyła Energa Obrót S.A. Dzięki wspólnym zakupom zaoszczędzono 36% względem poprzedniego roku - chwali się Gdynia.
Rok temu oferowane ceny za 1 megawatogodzinę [MWh] w zależności od części zamówienia wahały się od kwoty od 824,35 zł do 887,69 zł brutto. Dzięki grupowym zakupom energii elektrycznej, względem poprzedniego roku udało się wygenerować około 35 % oszczędności – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
- umowa będzie podpisana na początku listopada.
GALERIA: Gdynia bez reklam. Tak zmieniło się miasto po wejściu w życie uchwały krajobrazowej