dr clown

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Zostań Dr Clownem! Fundacja poszukuje w Trójmieście osób z uśmiechem na twarzy

2022-04-24 12:00

Tu uśmiech jest najważniejszy! Fundacja Dr Clown w Trójmieście szuka wolontariuszy, którzy śmiechoterapią będą pomagać dzieciom. Chętni działają nie tylko na szpitalnych oddziałach pediatrycznych, ale również w punktach recepcyjnych dla uchodźców.

- Śmiechoterapia polega na wykorzystaniu dobroczynnych właściwości uśmiechu, aby wesprzeć małego pacjenta w walce z chorobą i w powrocie do zdrowia. Absolutnie nie zmuszamy do śmiechu. Poprzez rozmowę, zabawę i obecność, wspieramy małych pacjentów w zdrowieniu - mówi Paulina Łatacz z Fundacji Dr Clown.

Nie trzeba się martwić o brak umiejętności żonglowania czy tworzenia balonikowych zwierzątek. Każdy wolontariusz zostanie odpowiednio przeszkolony do roli Dr Clowna, a jedynym warunkiem jest pełnoletność.

- Dr Clownem może być zarówno osoba energiczna, gadatliwa, żywiołowa, jak i bardziej spokojna, introwertyczna. Szukamy osób dysponujących chwilą wolnego czasu, a przede wszystkim chętnych do podzielenia się pozytywną energią z innymi. Dołączyć może każdy kto jest już dorosły. Nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku, dlatego zapraszamy również osoby będące na emeryturze - dodaje Paulina Łatacz.

Osoby zainteresowane muszą wypełnić formularz dostępny w sieci. Na czwartek 28 kwietnia zaplanowano spotkanie informacyjne.