Wymiana kart ZTM na system Fala. Jest promocja dla tych, którzy zrobią to szybko!

Od 26 lutego rozpoczęła się wymiana kart ZTM na karty lub aplikację systemu Fala. Pasażerowie, którzy kupią do 31 marca br. bilet miesięczny w Gdańsku, w nowym systemie, zyskają 50 proc. zniżki na pierwszy miesiąc (promocja nie dotyczy posiadaczy Karty Mieszkańca). Stare karty ZTM będą aktywne do 31 maja, a dotychczasowe bilety kupione na Karty Miejskie ZTM będą ważne do końca okresu, na jaki obowiązują.

Zmiana dla pasażerów kolei na Pomorzu. Mogą korzystać z systemu FALA
Autor: pomorskie.eu/ Archiwum prywatne

Podróżny może samodzielnie wymienić Kartę Miejską ZTM na Falę za pomocą: aplikacji, portalu pasażera www.systemfala.pl lub karty. Pasażerowie, którzy wolą posiadanie karty fizycznej mogą wymienić dotychczasową Kartę Miejską ZTM na kartę Fala, zamawiając ją w portalu pasażera www.systemfala.pl lub w Punkcie Obsługi Klienta ZTM.

InnoBaltica, samorządowa spółka wdrażająca system Fala na terenie województwa pomorskiego, wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku przygotowała akcję promocyjną, w ramach której pasażerowie mogą zyskać 50 proc. zniżki na bilet miesięczny ZTM.

By móc skorzystać z promocji, każdy z pasażerów musi spełnić dwa warunki: założyć konto w systemie Fala oraz posiadać ważną imienną Kartę Miejską ZTM. Z tej promocji wyłączeni są posiadacze Karty Mieszkańca - oferta skierowana jest wyłącznie do osób posiadających kartę ZTM.

Co ciekawe, Karty Miejskie ZTM wydawane są w naszym mieście od 18 lat. Obecnie posiada ją około 30 tys. osób - czas więc na zmiany.

Przystępujemy do przedsięwzięcia zakrojonego na szeroką skalę, oferując pasażerom korzystne dla nich rozwiązania

- zaznacza Radomir Matczak, prezes zarządu InnoBaltiki. - Transakcje dokonywane przez pasażerów w systemie Fala są zabezpieczone w analogiczny sposób, jak transakcje bankowe - dodaje.

Bilet miesięczny ZTM ze zniżką 50 proc. do końca marca

Akcja promocyjna towarzysząca wymianie kart wiąże się ze zmianami w systemie sprzedaży biletów miesięcznych, które wejdą w życie 1 czerwca na terenie Gdańska.

- Zamykamy kanał sprzedaży dla starszych technologicznie Kart Miejskich ZTM. Pasażerowie, którzy chcą korzystać z biletów okresowych, mają możliwość szybkiej wymiany tych kart na nowoczesną, bezpieczniejszą aplikację lub kartę Fala - informuje Łukasz Kłos, dyrektor ZTM w Gdańsku. - Warto pamiętać, że bilety kupione na Karty Miejskie ZTM będą ważne do końca okresu, na jaki obowiązują.

System FALA. [PROMOCJA,DOKUMENTY, JAK WYROBIĆ]

Osoby posiadające Karty Miejskie ZTM, które do 31 marca 2025 roku założą Konto Spersonalizowane w Systemie FALA, mogą nabyć jeden promocyjny (ze zniżką 50 proc.) bilet miesięczny imienny. Pozostałe 50 proc. ceny pokryje ZTM.

Akcja promocyjna skierowana jest do osób, które:

  • posiadają ważną imienną Kartę Miejską ZTM;
  • założą konto spersonalizowane w Systemie FALA do dnia 31 marca 2025 r.

Jakie bilety są objęte promocją?

Promocja dotyczy jednorazowego zakupu promocyjnego biletu miesięcznego imiennego z oferty ZTM w Gdańsku. Regulamin akcji dostępny jest na stronie systemfala.pl w zakładce „Wymiana Kart ZTM”.

Bilet ten można kupić w systemie Fala poprzez:

  • portal pasażera www.systemfala.pl
  • aplikację mobilną system Fala
  • w Punktach Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku.

Jakie dokumenty należy okazać podczas kontroli biletów, jeśli pasażer posiada promocyjny bilet miesięczny imienny?

  • ważną imienną Kartę Miejską ZTM w Gdańsku,
  • dowolny nośnik systemu FALA (aplikacja, karta) z kupionym biletem promocyjnym,
  • dokument uprawniający do ulgi (np. stosowną legitymację).

Źródło: Gdansk.pl

Trójmiasto Radio ESKA Google News
Co można zrobić przez trzy godziny?