storczyki

i

Autor: Pixabay.com

kwiaty

Wyjmij to na zimę z doniczki. Storczyk zakwitnie jak nigdy wcześniej!

2024-01-03 8:05

Kto ma storczyka ten wie, że kwiat choć jest piękny, szybko potrafi stracić piękne liście. Jak sprawić, żeby odżył na nowo? Wystarczy jeden szczegół! Mogłeś o tym nie wiedzieć.

Jak dbać o storczyka?

Storczyki to wciąż jedne z najpopularniejszych kwiatów, choć nie należą do najprostszych jeżeli chodzi o pielęgnację. Bywa, że w kilka dni po zakupie kwiat traci piękne liście, amy przez kolejne tygodnie przyglądamy się pustym łodygom. Jak temu zapobiec? Ważna jest pielęgnacja! 

Aby kwitnienie przebiegało prawidłowo, a roślina mogła swobodnie wzrastać, należy zadbać o kilka istotnych elementów. Jak podaje poradnikogrodniczy.pl, przede wszystkim warto wiedzieć jak podlewać storczyki i zapewnić im odpowiednio wilgotne powietrze, a także czym nawozić storczyki w doniczce aby zapewnić roślinom wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Storczyki uprawiane w doniczkach podlewamy niezbyt często, stosując do tego niewielką ilość wody. Podlewamy je średnio 1-2 razy w tygodniu. Wiele gatunków storczyków posiada mięsiste liście lub pseudobulwy, magazynujące wodę. Korzenie storczyków nigdy nie powinny stać w wodzie, gdyż prowadzi to do ich gnicia.

- czytamy. 

Co w momencie, kiedy storczykowi brakuje życia? Jest na to sposób! 

Wyjmij to na zimę z doniczki. Storczyk zakwitnie jak nigdy wcześniej!

nadeszła jesień. To okres przejściowy dla kwiatów. Warto na ten czas także przygotować nasze storczyki.  Jesienią zmniejszamy ilość nawozu, po czym zupełnie rezygnujemy z niego zimą – od grudnia do marca – gdy rośliny wchodzą w okres uśpienia.  Warto zrezygnować także z wszelkich nawozów domowej roboty. Jeżeli posiadamy też kupione odżywki w plastikowych aplikatorach - należy je wyjąć!

Jeżeli trzymamy doniczki na parapecie, musimy bardzo uważać  podaje WP Kobieta. "Powietrze w pobliżu kaloryferów jest gorące i suche, co oczywiście szkodzi kwiatom. Lepiej odsunąć je w bezpieczne miejsce, gdzie nie będą narażone na niszczący wpływ gorącego powietrza napływającego od grzejników, bo inaczej błyskawicznie zmarnieją" - czytamy. 

Raport - Maja Staśko