Wybory 2024

i

Autor: Jakub Sadkowski Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów do Sejmiku Małopolskiego

Wybory Samorządowe 2024

Wejherowo. II turę wyborów wygrywa Krzysztof Hildebrandt. Są oficjalne dane PKW

2024-04-22 5:05

Zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów na prezydenta Wejherowa. W dogrywce udział wzięli obecny prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz kandydat PO Marcin Bulczak. Jaka była frekwencja w drugiej turze i komu mieszkańcy postanowili oddać stery miasta na kolejnych pięć lat kadencji? są cząstkowe wyniki!

Wybory samorządowe 2024. Druga tura w Wejherowie

Lokale wyborcze w Wejherowie zostały zamknięte i rozpoczęło się liczenie głosów oddanych na dwóch kandydatów walczących o fotel prezydenta Grodu Wejhera. W drugiej turze zmierzyli się obecny prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt reprezentujący KWW Wolę Wejherowo Krzysztofa Hildebrandta oraz Marcin Bulczak z KWW Koalicja Obywatelska.

Kto wygrał w drugiej turze w Wejherowie?

W pierwszej turze wyborów Krzysztof Hildebrandt zdobył 43,53% głosów, natomiast Marcin Bulczak 39,98% głosów. Od czasu ogłoszenia wyników pierwszej tury wyborów, kampania wyborcza tych dwóch kandydatów nie stanęła ani na chwilę. Przez ostatnie dwa tygodnie wejherowianie mieli liczne okazje do spotkań z kandydatami w publicznych miejscach, jak obserwować ich zaciętą walkę w internecie. Należy przyznać, że była wyrównana, co jaskrawo pokazały debaty wyborcze z ich udziałem. Kto wyszedł z niej zwycięsko, a kto będzie musiał znieść gorzki smak porażki? Wejherowianie podjęli dziś ostateczną decyzję. Tra liczenie głosów. 

PKW podało dane z 21 na 21 (100,00%) obwodów głosowania w ponownym głosowaniu

Krzysztof Hildebrandt - 52,30 procent. 

Marcin Bulczak - 47,70 procent. 

Kim są kandydaci na prezydenta Wejherowa?

Krzysztof Hildebrandt jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również Studium Kierowników Projektów Europejskich. Urząd prezydenta Wejherowa pełni od 1998 r. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci. Pasjonuje się sportami motorowodnymi i filatelistyką.

Marcin Bulczak to przedsiębiorca zajmujący się doradztwem i szkoleniami z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Jest działaczem społecznym, założycielem Stowarzyszenia Forum Obywateli Wejherowa. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Koła Platformy Obywatelskiej w mieście. Jest rodowitym mieszkańcem Wejherowa.

Kiedy odbywa się druga tura wyborów samorządowych?

Druga tura wyborów odbywa się w przypadku braku uzyskania przez kandydata na wójta, burmistrza czy prezydenta większości głosów w pierwszym głosowaniu. Biorą w niej udział dwaj kandydaci, którzy zdobyli największą liczbę głosów w pierwszej turze. W przypadku remisu decydujące będzie, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż drugi kandydat. Wynik drugiej tury jest ostateczny i obowiązujący.

Pomorskie. Jelenie walczą w Kosakowie
Listen on Spreaker.