Tutaj nie potrzebujesz zegarka. Zawsze pada deszcz o godzinie 17:00

i

Autor: Pixabay.com

ciekawostki

Tutaj nie potrzebujesz zegarka. Zawsze pada deszcz o godzinie 17:00

2023-06-02 7:45

Pojawia się deszcz, a mieszkańcy już wiedzą, że jest godzina 17:00. Ciekawe zjawisko zaobserwowano w Rzymie, gdzie dzięki pogodzie można regulować zegarki. Jak długo utrzyma się taka aura pogodowa?

O naukowe wyjaśnienie zjawiska wyjątkowej punktualności opadów rzymski dziennik „Il Messaggero” poprosił meteorologa Edoardo Ferrarę. Jego zdaniem jest to rezultat zablokowanego od tygodni krążenia powietrza atmosferycznego z powodu antycyklonu, którzy zatrzymał się między północną Francją a Anglią.

Pogoda we Włoszech. Dlaczego w Rzymie pada o godzinie 17:00? 

Obecnie Włochy są pod wpływem prądów napływających z północnego wschodu. Chmury burzowe tworzą się nad Apeninami wczesnym popołudniem, a następnie wiatr wiejący z północnego wschodu przenosi je po dwóch- trzech godzinach na równinę, nad Rzym- wytłumaczył meteorolog.

Dlatego, wskazał, że o godzinie 17:00 w Rzymie zaczyna padać.

Do kiedy w Rzymie będzie padać deszcz popołudniową porą?

Ekspert dodał, że taka sytuacja będzie panować do drugiego tygodnia czerwca.

Burzowa aura nad Włochami popsuje długi weekend? 

Burze we Włoszech mają przechodzić przez cały długi weekend, trwający w związku z piątkowym Świętem Republiki. Zapowiadane są w 10 regionach kraju, co zakłóci masowe wyjazdy w tych dniach. W podróż udało się lub wyruszy około 15 milionów Włochów.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.