Urząd Miasta Gdyni

i

Autor: Hanna Kozicka / gdynia.pl

To koniec parkingu przed Urzędem Miasta Gdyni. Gdzie mają parkować kierowcy?

2022-06-05 16:00

Parking przed Urzędem Miasta Gdyni zostanie zlikwidowany! Chodzi o przestrzeń między aleją Piłsudskiego a Skwerem Plymouth, gdzie dotychczas petenci ratusza zwykle zostawiali swoje samochody. Plac zostanie wygrodzony w najbliższą sobotę (11/06), a wszystko przez kolejny etap budowy Parku Centralnego.

- Tam docelowo będzie zielona przestrzeń parku z nasadzeniami. Na tą chwilę będzie stanowiła niezbędny dla wykonawcy plac manewrowy. Generalnie w tej chwili wykonawca skupia się na realizacji parkingu podziemnego. Wykonanych jest już około 60% wykopu. Wykonywane są już pierwsze ściany boczne i słupy - mówi Markus Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni.

Parking podziemny zostanie otwarty najszybciej za pół roku. Gdzie przez ten czas parkować mają zmotoryzowani interesanci urzędu miasta dojeżdżający z odległych dzielnic?

- Z pewnością temat jest trudny. Zakładam, że należałoby parkować na tych miejscach wokół urzędu, które są dostępne. Zawsze też zapraszamy do naszego parkingu zlokalizowanego pod placem Grunwaldzkim, gdzie są dostępne miejsca, a który mieści się mniej-więcej 10 minut drogi od Urzędu Miasta Gdyni – odpowiada na pytanie Markus Pagudis.

Przejazd samochodów przez Skwer Plymouth zostanie na razie utrzymany. Organizacja ruchu na alei Piłsudskiego zmieni się dopiero w drugiej połowie lata.