Pomorskie: Wjechał na przejście na czerwonym świetle - potrącił dziecko

i

Autor: KMP Gdańsk

Pomorskie: Wjechał na przejście na czerwonym świetle - potrącił dziecko

2021-12-08 10:50

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych w Kwidzynie na ulicy Braterstwa Narodów. 6-letnie dziecko trafiło do szpitala po potrąceniu przez kierowcę, który mając czerwone światło, wjechał na przejście dla pieszych. Chłopczyk przechodził ze swoją mamą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 grudnia) około godziny 7:00 rano w Kwidzynie na ulicy Braterstwa Narodów. 21-letni kierowca seata mając czerwone światło, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił dziecko, które przechodziło z mamą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane do szpitala. 

"Pamiętajmy, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych"

- apelują policjanci. 

Na szczęście chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym.

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji