Unruga w Gdyni

i

Autor: ZDIZ Gdynia

z regionu

Cyrk na Unruga w Gdyni. Remont stoi, radny tłumaczy dlaczego

2025-02-12 12:40

Tej budowie przyglądają się nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale każdy, kto musi zjechać z Estakady Kwiatkowskiego i dalej do domu. Sytuacja się nie zmienia, a prace stanęły w miejscu, co nie pokoi. Radny odniósł się do pytań mieskząńcow.

Od 14 stycznia wprowadzono zmiany w organizacji ruchu związane z rozbudową ul. Unruga. Trwają prace podziemne i naziemne. Teren jest także przygotowywany pod roboty bitumiczne. Te oczekiwania na rozpoczęcie wylewania ostatecznych warstw na jezdni to moment na który czekają wszyscy kierowcy. 

Trójmiasto Radio ESKA Google News
Autor:

Ogromnym szczęściem jest "stabilna" pogoda, ponieważ po rozbiórkach chodników po stronie północnej (parzysta) trasy piesze choć po kruszywie to nie są zalane błotem i grząskie. ⚠ Będąc w rejonie budowy często padają pytania: "dlaczego nie pracują?!" - to czego wszyscy oczekują to nawierzchnie na starym ciągu Unruga. Ułatwiające przemieszczanie się, zwiększające bezpieczeństwo, normalizujące sytuacje. Ciężki sprzęt odpowiadający za te działanie będzie najwcześniej za miesiąc. Niskie temperatury (średnia dobowa) uniemożliwiają tego typu działania + jest to czas prac serwisowych wytwórni.

- napisał Jakub Ubych, radny Gdyni w swoich mediach społecznościowych.

Aktualnie w rejonie prac ulicy Unruga w Gdyni:

  • na jezdni południowej – na odcinku od ul. Cechowej do ronda z ul. Bosmańską – odbywa się ruch dwukierunkowy,
  • całkowicie wyłączona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Unruga i Kwiatkowskiego, a skrzyżowanie działa na zasadzie ronda,
  • zamknięty jest wjazd do ul. Frezerów oraz ul. Czeladniczej z ul. Unruga. Wyznaczono objazd przez ul. Cechową i Rymarską,
  • zamknięty jest wjazd w ul. Robotniczą i Szkutniczą od ul. Unruga. Dojazd do ul. Robotniczej jest możliwy przez ul. Cechową, a dojazd do ul. Szkutniczej wyznaczono ul. Bosmańską, Benisławskiego i Krawiecką.

Inwestycją objęty zostanie odcinek ulicy Unruga od skrzyżowania z ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku o nawierzchni bitumicznej, miejscami jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu (rejony skrzyżowań – pasy do skrętu w lewo/ prawo). Skrajny prawy pas w każdym kierunku, na wyznaczonych odcinkach przeznaczony będzie do poruszania się pojazdów komunikacji miejskiej.

Zamówienie jest dofinansowane z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, za jego realizację odpowiada firma Strabag Polska. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 30 906 019,51 pln.

Dość ciekawym rozwiązaniem jest obszar pomiędzy jezdniami północną i południową przy Estakadzie Kwiatkowskiego. Poza zielenią jest również zasilanie przez wodę opadową - rowy i niecki infiltracyjne (pokazałem na jednej z planszy w grafikach).  Co do przejezdności - ani luty, ani marzec nie będą jeszcze czasem, gdy można powiedzieć, że będzie "lepiej". Celem jest dalej utrzymanie końcówki czerwca na zakończenie prac budowlanych. Warto sobie jednak zdawać sprawę - przy większościowo przygotowanych podbudowach jezdni wystarczy deszcz nawalny, który może wymusić częściowe wymiany i "krok w tył". A będzie to czas, gdy każdy dzień będzie istotny dla całego procesu.

- czytamy.

GALERIA: Różowa kawa, różowa kawiarnia i słodkie selfie w Pastelowa Cafe w Gdyni

Gdańsk, Gdynia czy Sopot? Rozpoznaj jakie miasto jest na zdjęciu!
Pytanie 1 z 10
Jakie miasto jest na zdjęciu?
Gdańsk, Gdynia czy Sopot?
Pomorskie. Zbiórka po pożarze schroniska w Dąbrówce