Liczba osób zarażonych i poddanych kwarantannie w Polsce rośnie z dnia na dzień. Przymusowa, ale również i dobrowolna profilaktyczna izolacja to może być niemiłe doświadczenie szczególnie dla osób aktywnych. W jaki sposób kreatownie zorganizować sobie ten przymusowy czas wolnym, aby nie zawirować?
Oglądanie filmów i serial to wręcz oczywisty wybór, a serwisy streamingowe, takie jak YouTube czy Netflix, zostały zmuszone nawet do obniżenia jakości transmitowanych materiałów z powodu ogromnego zainteresowania. Rekordy biją też statystyki gier komputerowych, co może też wynikać z tego, że szkoły zostały zamknięte, a zdalna edukacja domowa nie jest tak efektywna. Czas izolacji można spędzić jednak nieco bardziej kreatywnie!
Miłośnicy słowa pisanego mają niezwykłą okazję do sięgnięcia do swojej półki wstydu, gdzie zalegają książki kupione, ale jeszcze nieprzeczytane. Zwyczajowe czytelnicze wyzwania w stylu "jednej książki na miesiąc przez cały rok" ewoluowały z uwzględnieniem wyjątkowego stanu epidemii. Nawet jeśli do tej pory nie byliśmy zapalonymi czytelnikami, to zawsze warto to zmienić, a izolacja z powodu epidemii to do tego doskonały pretekst.
Prawdziwym wyzwaniem jest na pewno organizacja czasu wolnego z naszymi pociechami. Dzieci, które z powodu epidemii nie chodzą do szkoły, mogą być dla rodziców dodatkowym obciążeniem. Trzeba przecież nie tylko dopilnować obowiązku szkolnego, ale również wypełnić ich czas już po godzinach szkoły. Tutaj z pomocą przychodzi między innymi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Zachęca do czytania książek online oraz do wzięcia udziału w specjalnym konkursie organizowanym na stronie biblioteki na Facebooku.
Zapraszamy do wzięcia udziału na literackiej zabawie online, podczas której będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą mniej lub bardziej znanych powieści.
Zabawa odbędzie się na profilu facebookowym biblioteki w wydarzeniu, które można znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/239619237436451/
#zostańwdomu i zwiedzaj muzeum!
Biblioteka to nie jedyna instytucja, która w tej sytuacji stara się pomóc. Również Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oferuje swoim miłośnikom również wirtualne wizyty w ramach akcji #zostanwdomu #M2WSwirtualnie oraz #WirtualnePorankizHistorią.
Takie wirtualne formy zwiedzania organizują praktycznie wszystkie muzea w Polsce, ale również i na świecie. Odwiedzić bez wychodzenia z domu możemy między innymi Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz British Museum. Opcji jest mnóstwo, a dostęp do Sieci na pewno ułatwia przetrwanie tego trudnego okresu.