Były szef sanepidu na Pomorzu został wiceprezydentem Gdyni

i

Autor: gdynia.pl

Gdynia

Były szef sanepidu na Pomorzu został wiceprezydentem Gdyni

2024-06-19 10:31

Tomasz Augustyniak został powołany we wtorek (18 czerwca) na stanowisko wiceprezydenta Gdyni. W latach 2015-2021 Augustyniak pełnił funkcję pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Jak poinformował gdyński magistrat, we wtorek Tomasz Augustyniak został wiceprezydentem Gdyni - odebrał powołanie od prezydent Aleksandry Kosiorek i złożył ślubowanie.

Nowo powołany wiceprezydent zajmie się szeroko pojętymi sprawami społecznymi, a także kwestiami związanymi z ochroną zdrowia i sportem. Poza prezydent Aleksandrą Kosiorek, nowego wiceprezydenta powitali też wiceprezydenci, Oktawia Gorzeńska i Bartłomiej Austen oraz Łukasz Kobus – sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Wiceprezydent Augustyniak zapowiedział, że:

"będzie racjonalnie – bez rewolucji, uprzedzeń i w dialogu z wszystkimi stronami. "W kontekście spraw społecznych oraz zdrowia Gdynia od lat realizuje bardzo zwartą i konsekwentną politykę. W moim odczuciu te obszary to niewątpliwie jedna z mocniejszych stron naszego samorządu na przestrzeni ostatnich lat. Jednak należy tę politykę intensywniej dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Mam tutaj na myśli przede wszystkim demografię, zmniejszającą się liczbę mieszkańców, czy potrzebę przyciągania nowych osób chcących zamieszkać w Gdyni"

- powiedział cytowany na gdynia.pl Augustyniak.

Tomasz Augustyniak ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, studium doktoranckie w zakresie prawa, podyplomowe studia z zakresu zarządzania i prawa w ochronie zdrowia, higieny i epidemiologii oraz prawa pracy. Uzyskał też dyplomy ukończenia studiów Master of Bussines Administration in Healthcare Management Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Executive MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia organizowanych przez Collegium Prometricum oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

Wcześniej był m.in. przedsiębiorcą, pracownikiem Państwowej Inspekcji Handlowej w Gdańsku, a także szkoleniowcem. Przez blisko 14 lat zawodowo związany z Państwową Inspekcją Sanitarną. W latach 2015-2021 pełnił funkcję pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Był również zastępcą dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, gdzie zajmował się m.in. nadzorem właścicielskim nad podmiotami leczniczymi. Od 2022 roku piastował funkcję prezesa zarządu Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie.

Gwiazda „Bridgertonów” w Gdyni [GALERIA]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Znasz te młodzieżowe słowa? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy jesteś na bieżąco!

Pytanie 1 z 10
Jeśli coś jest cringowe, to jest:
Runmageddon w Bydgoszczy 2024. To rywalizacja dla prawdziwych twardzieli!