33. Finał WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2025!

i

Autor: Dominika Bakura

WOŚP 2025

33. Finał WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2025!

2024-10-16 12:43

W środę 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Właśnie w tym dniu Fundacja WOŚP zorganizowała rekord w pierwszej pomocy. Była to pierwsza próbę bicia rekordu w resuscytacji na statku szkolnym, a to wszystko pod nazwą „Statek z sercem”. Przy okazji tej akcji ogłoszono temat przyszłorocznego 33. finały WOŚP. Poniżej szczegóły!

WOŚP 2025. Jaki jest temat 33. finału?

Wydarzenie zorganizowane 16 października w Gdyni jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Do tej pory bicie rekordu organizowano 7 razy – w latach 2013-2019. W tym czasie w akcji uczestniczyło w sumie ponad 661 tys. osób. W edycji z 2019 roku wzięło udział najwięcej uczestników – 150 560 osób w 1 380 miejscach.

W ramach wydarzenia Jurek Owsiak, który zawitał do Gdyni, o godz. 13:00 ogłosił cel 33. Finału WOŚP, czyli cel medyczny akcji, która zaplanowana jest na 26 stycznia.

Jak usłyszeliśmy podczas wydarzenia w Gdyni, celem 33. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Onkologia i hematologia dziecięca.

„Dar Młodzieży” stał się „Statkiem z sercem”

Pierwsza pomoc to ważna umiejętność, która może uratować czyjeś życie. Przypomni o tym akcja „Statek z sercem”, która odbyła się w środę, 16 października na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży” i molo Południowym. W jej ramach zaplanowano próbę pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową. Nie zabrakło też miasteczka ratowniczego z licznymi atrakcjami. 

Uniwersytet Morski w Gdyni organizuje tę akcję wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na pokładzie największego polskiego żaglowca, czyli „Daru Młodzieży”, ponad 200 osób będzie prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową przez 30 minut – od godz. 12:00 do godz. 12:30

– mówił jeszcze przed rozpoczęciem wyzwania Michał Kołodziejczak z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Na pokładzie statku zadania tego podjęło się 35 załóg. Każdy zespół składał się z 6 osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Pozostałe drużyny wykonali RKO w namiocie ustawionym na nabrzeżu Pomorskim. W ten sposób wszyscy uczestnicy wraz z innymi śmiałkami w całym kraju spróbowali pobić rekord w liczbie osób jednocześnie wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową. 

„Dar Młodzieży” stał się „Statkiem z sercem” [GALERIA]

Szczecin oficjalnie ma plac WOŚP
Ewelina Flinta: Znajomy podrzucił naszą kasetę Owsiakowi. TAK TRZEBA ŻYĆ #28
Ewelina Flinta wspomina Przystanek Woodstock, Idola i musical Metro. Artystka zapowiada też nowy album muzyczny! Gościem kolejnego odcinka „Tak trzeba żyć” jest piosenkarka Ewelina Flinta. Cała Polska usłyszała o niej, gdy w 2002 roku pojawiła się w pierwszej edycji telewizyjnego show: „Idol”. Wcześniej jednak artystka muzyczne szlify kształtowała występując na Przystankach Woodstock w Żarach, a także na deskach teatru Buffo w Warszawie. Ewelina wydała dwa albumy studyjne, a później na lata zniknęła z przestrzeni publicznej, chociaż z muzyką nie rozstawała się ani na chwilę. Teraz wraca z materiałem na nową płytę. W naszym studiu rozmawialiśmy o rodzinnych stronach, o pierwszych koncertach na Przystanku Woodstock, dziadkach, którzy przywozili ciasto na Woodstock, o Teatrze Buffo, o trudnych początkach po Idolu, tworzeniu ważnych tekstów, o amerykańskich inspiracjach i o niepowtarzalnych wykonaniach. No i oczywiście o tym, jak trzeba żyć! Na rozmowę zaprasza Wojtek Góralski.
Tak trzeba żyć!