studia

Maturzysto, odkryj morze możliwości. Trwa rekrutacja na Uniwersytet Morski w Gdyni

2024-07-08 13:35 Materiał sponsorowany

Trwa rekrutacja na studia w najstarszej uczelni morskiej w Polsce. Za wyborem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przemawia ponad wiek historii. Właśnie w tym roku świętowano 104. rocznicę powstania Szkolnictwa Morskiego w Polsce. Ale ku podjęciu takiej decyzji bardziej może jeszcze skłania nowoczesność. Na studentów specjalności morskich, lądowych i offshore czekają praktyki na statkach szkolnych, doskonale wyposażone laboratoria, symulatory, a nawet wyprawy morskie na drugi koniec świata.

Studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni nie tylko świetnie przygotowują do ciekawej, dobrze płatnej pracy, stwarzają też absolwentom ogromne możliwości rozwoju na najwyższym poziomie.

Nowoczesne kierunki studiów na UMG: morskie, lądowe i offshore

Na UMG kształcą się przyszli oficerowie floty handlowej oraz kadry inżynierskie i menedżerskie dla gospodarki morskiej, a także regionu nadmorskiego. Swoje umiejętności mogą tu również poszerzać oficerowie i specjaliści gospodarki morskiej w ramach kształcenia uzupełniającego. Wybór jest naprawdę szeroki, bo uczelnia umożliwia zdobywanie wiedzy na studiach niestacjonarnych, podyplomowych oraz kursach kwalifikacyjnych i specjalistycznych.

Uczelnię wyróżnia to, że w ofercie ma zarówno specjalności morskie, lądowe, jak i offshore, co czyni ją konkurencyjną i wyjątkową na tle innych szkół wyższych. Co bardzo istotne, oferta edukacyjna odpowiada na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy i jest dostosowana do jego potrzeb. Absolwenci UMG są konkurencyjni i wyróżniają się w procesach rekrutacji.

Doskonałe warunki do rozwoju zawodowego

To sprawia, że Uniwersytet Morski w Gdyni wybierają nie tylko ci, którzy marzą o pracy na morzu, ale również osoby, chcące znaleźć zatrudnienie w sektorach gospodarki lądowej, takich jak: administracja, usługi, elektronika, informatyka, finanse, handel, turystyka, morska energetyka wiatrowa.

Gwarantem tego, że na UMG studentki i studenci dostaną rzetelną wiedzę na najwyższym poziomie jest sprawdzona kadra naukowców - nauczycieli akademickich.

Bogata oferta edukacyjna na UMG: od Informatyki przez Nawigację, Mechanikę i Budowę Maszyn po Zarządzanie i Inżynierię Jakości

UMG tworzą cztery prężnie rozwijające się Wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny oraz Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości, w ramach których uczelnia oferuje aż 11 kierunków studiów.

  • Wydział Elektryczny prowadzi zajęcia na czterech nowoczesnych kierunkach technicznych: Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka, Systemy Teleinformatyczne.
  • Wydział Mechaniczny kształci specjalistów gospodarki morskiej i lądowej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, Eksploatacja i Diagnostyka Systemów Technicznych i Morska Energetyka Wiatrowa.
  • Studenci Wydziału Nawigacyjnego kształcą się na kierunkach Nawigacja oraz Transport.
  • Natomiast Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości kształci na poziomie europejskim na studiach I i II stopnia na kierunkach Zarządzanie i Inżynieria Jakości.

Trwa rekrutacja online. Jak zostać studentem lub studentką UMG?

To najlepszy moment, by poznać uczelnię i przyjrzeć się jej ofercie, bo trwa elektroniczna rekrutacja na studia. Absolwenci szkół średnich, maturzyści, kandydaci na studia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni powinni założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (irk.umg.edu.pl).

Odbierz świadectwo maturalne i świętuj z Uniwersytetem Morskim w Gdyni!

To też świetny czas, by się bliżej poznać jeszcze przed podjęciem nauki. Już 9 lipca 2024 roku, w dniu rozdania świadectw maturalnych, Uniwersytet Morski w Gdyni pragnie pogratulować wszystkim tegorocznym maturzystom i dać im chwilę na zasłużony odpoczynek.

- Zapraszamy maturzystów na teren Wydziału Nawigacyjnego przy al. Jana Pawła II 3 (od strony gdyńskiej mariny) – zachęcają pracownicy UMG. - Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 10, a jego zakończenie przewidziane jest na godzinę 16. Przyjdź, spędzić z nami czas przy dźwiękach muzyki puszczanej na żywo przez DJ-a. Podejmij przynajmniej jedno z morskich wyzwań lub pograj z przyjaciółmi w przygotowane gry. Na wszystkie osoby, które nas odwiedzą, będzie czekała fotobudka 360 i lemoniada - dodają.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem Maturzysto! Wpłyń w lato z UMG! Można do niego dołączyć na Facebooku, by być na bieżąco.