
Pajęczyna na choince
Pajęczyna na choince? W Ukrainie to nie obciach!
Kolorowe bombki, szale, lampki i... pajęczyny. Choć ciężko to sobie wyobrazić, tak wygląda choinka naszych sąsiadków. Wzięło się to za sprawą ciekawej przypowieści. Głosi ona, że w biednej rodzinie, dzieci chciały przyozdobić choinkę, choć nie mieli pieniędzy na ozdoby. Widząc ich smutek, pająki utkały wokół choinki jedwabne, błyszczące pajęczyny. Rano te zamieniły się w srebrne i złote nici, które nadały drzewku przepiękny wygląd.

Plaża w Uniejowie
Święta na plaży? Dlaczego nie!
Święta w domu przy wigilijnym stole nie wszędzie tak wyglądają. Bywa, że w niektórych krajach święta wypadają w wakacje, a co za tym idzie - można je spędzić na plaży! Tak jest w Australii!

Najgorsze prezenty na święta. Wiele z nich przynosi pecha!
Wypróżniająca się kłoda? Tak, dobrze przeczytaliście
My też przecieramy oczy ze zdumienia. Ale w Katalonii to na porządku dziennym. Popularna tam "Tió de Nadal" oznacza mniej więcej „bożonarodzeniową kłodę”. Jest to udekorowany na kształt zabawnego stworka pień drzewa. Jego znak rozpoznawczy to wielkie oczy, czerwony nos i słynny kataloński kapelusz – barretina. . Dzieci zostawiają mu ciasteczka, owoce i inne smakołyki karmiąc go aż do dnia Wigilii Bożej Nocy. 24 grudnia przed snem maluchy stukają w stworka patykami śpiewając przy tym odpowiednie piosenki po to, by 25 grudnia z samego rana znaleźć pod wcześniej podarowanym mu kocem górę słodkości - podaje mamawbarcelonie.pl

święta
We Włoszech to wiedźma rozdaje prezenty
Mikołaj? Gwiazdor? Nuda. We Włoszech dobrotliwa wiedźma – La Befana. Legenda głosi, że w jej domu zatrzymali się Trzej Królowie, by zapytać o drogę do betlejemskiej stajenki. Wiedźma chciała do nich dołączyć. Legenda głosi, że co roku przemierza niebo 5 stycznia, czyli w wigilię dnia, w którym Królowie spotkali się z Dzieciątkiem Jezus. Wiedźma podognie jak Mikołaj rozdaje prezenty, ale zamiast mleka i ciasteczek - zjada kiełbaski z brokułami i wypija kieliszek wina.

Nowa sieć restauracji w Polsce. Ma być poważnym rywalem dla KFC. Pojawi się we Wrocławiu?
KFC na święta? Takie rzeczy tylko w Japonii!
Tak, to nie żart. W Japonii symbolem świątecznego dania jest… zestaw w KFC. Naprawdę. Za sprawą kampanii marketingowej Kurisumasu ni wa Kentakkii („Kentucky na Boże Narodzenie”), jaką w latach 70. w Japonii wypuściło KFC, dzisiaj około 3,5 miliona japońskich rodzin delektuje się w Wigilię smażonym kurczakiem. Co roku sieć restauracji przygotowuje nawet specjalne okolicznościowe menu.