Trójmiasto - sport trojmiasto

sport trojmiasto

Występował we Włoszech i Anglii. Teraz zagra dla Lechii

Gdańska Lechia wzmacnia defensywę. Po odejściu Rafała Janickiego i Mario Malocy trener Piotr Nowak chce większego pola manewru w formacji obronnej. Do biało-zielonych dołączył właśnie Błażej Augustyn. Zawodnik ma na swoim koncie występy we włoskich i angielskich klubach.

06 sierpnia 2017,11:31 Przeczytaj poźniej
Lechia przerwała serię porażek, ale znów nie wygrała. Remis z Górnikiem na Stadionie Energa

Lechia nie przełamała niekorzystnej serii i znów po zakończonym meczu nie mogła dopisać do swojego konta trzech punktów. Gdańszczanie na Stadionie Energa zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze. To trzeci kolejny mecz podopiecznych Piotra Nowaka bez wygranej. Biało-zieloni w końcu jednak zapunktowali po dwóch porażkach z rzędu.

05 sierpnia 2017,17:19 Przeczytaj poźniej
Trefl ma nowego rozgrywającego! Kolejny Amerykanin na "jedynce"

Anthony Ireland nie poprowadzi gry Trefla Sopot w przyszłym sezonie. Amerykanina na rozegraniu zastąpi jednak jego rodak znany już kibicom śledzącym na co dzień rozgrywki PLK. Brandon Brown w poprzednim sezonie występował w Siarce Tarnobrzeg i PGE Turowie Zgorzelec. Teraz to on będzie rozdawał piłki na sopockim parkiecie.

05 sierpnia 2017,13:45 Przeczytaj poźniej
Arka w upale na remis z Wisłą. Gdynianie wciąż niepokonani w Ekstraklasie

Pierwszy w sezonie stracony gol, ale wciąż bez porażki – tak można podsumować niedzielny występ Arki. Gdynianie w upalnym słońcu zremisowali 1:1 z Wisłą Płock. Trener Ojrzyński oszczędzał kilku zawodników przed rewanżowym meczem z Midtyjlland. Z dobrej strony pokazali się rezerwowi gospodarzy, którzy choć wypracowali przewagę nad Wisłą, nie potrafili jednak zdobyć decydującego gola.

30 lipca 2017,17:36 Przeczytaj poźniej
Jedna dobra połowa to za mało. Lechia gorsza od Śląska Wrocław

Dwa gole Marco Paixao i świetne otwarcie drugiej połowy nie wystarczyły gdańskiej Lechii do tego, by wywieźć z Wrocławia choćby punkt. Po dramatycznym i obfitującym w błędy spotkaniu biało-zieloni przegrali 2:3 ze Śląskiem. Podopieczni Piotra Nowaka przespali pierwszą część meczu i choć w drugiej pokazali się ze znacznie lepszej strony, indywidualna pomyłka zdecydowała o stracie punktu.

29 lipca 2017,09:54 Przeczytaj poźniej
VAR nie uratował Lechii. Biało-zieloni gorsi w Gdańsku od Cracovii

Dwa razy w sobotnim spotkaniu skórę biało-zielonym ratował VAR, czyli system telewizyjnych powtórek. Sędzia Szymon Marciniak nie uznał dwóch goli zdobytych przez piłkarzy Cracovii. Weryfikacji nie zabrakło też w 68. minucie, kiedy gola dla przyjezdnych strzelił Helik. Tym razem jednak o spalonym nie mogło być mowy. Lechii zabrakło skuteczności i konsekwencji. Na domiar złego fatalnie wyglądającej kontuzji doznał Lukas Haraslin.

22 lipca 2017,20:00 Przeczytaj poźniej