Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Zdjęcie z artykułu: Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta; wikipedia, Lisarlena , CC BY-SA 3.0
Ilustracja do artykułu Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Już 21 października w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się gala UFC! To druga w historii okazja do zobaczenia najlepszych fighterów świata w naszym kraju.

UFC to największa organizacja w światowym MMA. Od 1993 roku zorganizowała prawie 400 imprez na całym świecie. Pierwsza gala UFC w Polsce odbyła się w kwietniu 2015 roku w Krakowie. W 2017 roku w Europie obejrzymy co najmniej pięć gal UFC: w Londynie (18 marca), Sztokholmie (28 maja), Glasgow (16 lipca), Rotterdamie (2 września) i Gdańsku (21 października).

Jeszcze nie wiadomo, jacy zawodnicy staną do walki w Ergo Arenie. Można się jednak spodziewać, że zobaczymy w akcji kilkoro Polaków. W Krakowie wystąpiło ich aż siedmioro. Wówczas halę wypełniło 10 tysięcy widzów. Niewykluczone, że w Trójmieście poza Polakami wystąpi też przynajmniej jedna zagraniczna gwiazda światowego formatu.

- Europa pozostaje niezwykle istotnym rynkiem dla naszej firmy i jej międzynarodowego rozwoju, który obserwujemy od kilku lat. Mamy dziś czworo europejskich mistrzów świata UFC i pełni optymizmu spoglądamy na przyszłość MMA w tej części świata - mówi Joe Carr, wiceprezydent UFC.

Jakich mistrzów miał na myśli Carr w wypowiedzi cytowanej przez Przegląd Sportowy? Są to Germaine de Randamie, Conor McGregor, Michael Bisping i oczywiście Joanna Jędrzejczyk.

Przeczytaj także: Derby Trójmiasta: Ustalono dokładny termin meczu Lechii z Arką!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Tina Turner w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4. W babcię rock'n'rolla wcielił się Sławomir. Jak mu poszło?  

1 godz. 24 min.
Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny to hit wiosennej ramówki TVP1. Kto występuje w najnowszej superprodukcji? Obsada Wojennych dziewczyn do sprawdzania już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 13 min.
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4 za nami. Sprawdź metamorfozy z 25.03.2017, wyniki i video.

4 godz. 58 min.
Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Czarnogóra - Polska to najbardziej emocjonujący mecz w grupie E! 26 marca piłkarze Adama Nawałki powalczą o 3 punkty w eliminacjach MŚ Rosja 2018, dlatego nie możecie go przegapić! Gdzie, kiedy i o której godzinie oglądać mecz Polski? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

6 godz. 45 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy