Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Zdjęcie z artykułu: Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta; wikipedia, Lisarlena , CC BY-SA 3.0
Ilustracja do artykułu Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Już 21 października w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się gala UFC! To druga w historii okazja do zobaczenia najlepszych fighterów świata w naszym kraju.

UFC to największa organizacja w światowym MMA. Od 1993 roku zorganizowała prawie 400 imprez na całym świecie. Pierwsza gala UFC w Polsce odbyła się w kwietniu 2015 roku w Krakowie. W 2017 roku w Europie obejrzymy co najmniej pięć gal UFC: w Londynie (18 marca), Sztokholmie (28 maja), Glasgow (16 lipca), Rotterdamie (2 września) i Gdańsku (21 października).

Jeszcze nie wiadomo, jacy zawodnicy staną do walki w Ergo Arenie. Można się jednak spodziewać, że zobaczymy w akcji kilkoro Polaków. W Krakowie wystąpiło ich aż siedmioro. Wówczas halę wypełniło 10 tysięcy widzów. Niewykluczone, że w Trójmieście poza Polakami wystąpi też przynajmniej jedna zagraniczna gwiazda światowego formatu.

- Europa pozostaje niezwykle istotnym rynkiem dla naszej firmy i jej międzynarodowego rozwoju, który obserwujemy od kilku lat. Mamy dziś czworo europejskich mistrzów świata UFC i pełni optymizmu spoglądamy na przyszłość MMA w tej części świata - mówi Joe Carr, wiceprezydent UFC.

Jakich mistrzów miał na myśli Carr w wypowiedzi cytowanej przez Przegląd Sportowy? Są to Germaine de Randamie, Conor McGregor, Michael Bisping i oczywiście Joanna Jędrzejczyk.

Przeczytaj także: Derby Trójmiasta: Ustalono dokładny termin meczu Lechii z Arką!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy