Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Zdjęcie z artykułu: Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta; wikipedia, Lisarlena , CC BY-SA 3.0
Ilustracja do artykułu Wielkie wydarzenie sportowe w Ergo Arenie! Światowa elita przyjedzie do Trójmiasta na galę UFC

Już 21 października w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się gala UFC! To druga w historii okazja do zobaczenia najlepszych fighterów świata w naszym kraju.

UFC to największa organizacja w światowym MMA. Od 1993 roku zorganizowała prawie 400 imprez na całym świecie. Pierwsza gala UFC w Polsce odbyła się w kwietniu 2015 roku w Krakowie. W 2017 roku w Europie obejrzymy co najmniej pięć gal UFC: w Londynie (18 marca), Sztokholmie (28 maja), Glasgow (16 lipca), Rotterdamie (2 września) i Gdańsku (21 października).

Jeszcze nie wiadomo, jacy zawodnicy staną do walki w Ergo Arenie. Można się jednak spodziewać, że zobaczymy w akcji kilkoro Polaków. W Krakowie wystąpiło ich aż siedmioro. Wówczas halę wypełniło 10 tysięcy widzów. Niewykluczone, że w Trójmieście poza Polakami wystąpi też przynajmniej jedna zagraniczna gwiazda światowego formatu.

- Europa pozostaje niezwykle istotnym rynkiem dla naszej firmy i jej międzynarodowego rozwoju, który obserwujemy od kilku lat. Mamy dziś czworo europejskich mistrzów świata UFC i pełni optymizmu spoglądamy na przyszłość MMA w tej części świata - mówi Joe Carr, wiceprezydent UFC.

Jakich mistrzów miał na myśli Carr w wypowiedzi cytowanej przez Przegląd Sportowy? Są to Germaine de Randamie, Conor McGregor, Michael Bisping i oczywiście Joanna Jędrzejczyk.

Przeczytaj także: Derby Trójmiasta: Ustalono dokładny termin meczu Lechii z Arką!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

2 godz. 48 min.
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

4 godz. 54 min.
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

5 godz. 41 min.
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

5 godz. 44 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy