Lotto Ekstraklasa: Lechia przegrywa przy rekordowej frekwencji!

Zdjęcie z artykułu: Lotto Ekstraklasa: Lechia przegrywa przy rekordowej frekwencji! Lotto Ekstraklasa: Lechia przegrywa przy rekordowej frekwencji!; Elżbieta Skowron/Sportowy-poznan.pl
Ilustracja do artykułu Lotto Ekstraklasa: Lechia przegrywa przy rekordowej frekwencji!

Aż 37220 kibiców przybyło w niedzielny wieczór na Stadion Energa Gdańsk, bijąc tym samym rekord frekwencji na ekstraklasowych meczach Lechii. Biało-Zieloni przegrali z Legią Warszawa 1:2, mimo że prowadzili, a przy stanie 1:1 mieli kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki. Bohaterem spotkania został Michał Kucharczyk, rezerwowy napastnik stołecznej drużyny.

Lechia podchodziła do spotkania z mistrzem Polski po dwóch wyjazdowych porażkach (z Lechem Poznań i Ruchem Chorzów). Mimo gorszej dyspozycji w ostatnich tygodniach, kibice nie zawiedli i pobili rekord frekwencji sprzed niemal dwóch lat. Pierwsza połowa zapowiadała mecz walki. Nie padło wiele strzałów na bramkę. Blisko szczęścia był Rafał Wolski po kąśliwym uderzeniu z rzutu wolnego. Zawodnicy schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie nie brakowało już niczego. Padały bramki, a gra stała się szybsza i przyjemniejsza dla oka. Kilka minut po wznowieniu stadion oszalał. Piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Sędziowie początkowo nie wiedzieli, czy uznać to trafienie. Podjęli jednak słuszną decyzję. Lechia prowadziła, co momentalnie ożywiło kibiców. Niedługo trwała euforia na Stadionie Energa Gdańsk. Na boisko wszedł bowiem Michał Kucharczyk, który już trzy minuty po pojawieniu się na murawie strzelił bramkę wyrównującą.

Wyrównanie ożywiło grę gospodarzy. Biało-Zieloni zaciekle atakowali i stworzyli kilka klarownych sytuacji. W słupek trafił Wolski, a doskonałe okazje zmarnowali Marco i Flavio Paixao. Bardzo dobrze spisywał się Milos Krasić. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Tak było i tym razem. Mario Maloca popełnił szkolny błąd w defensywie, zagrywając głową prosto pod nogi świetnie ustawionego Kucharczyka. Ten płaskim strzałem pokonał Kuciaka. To było jego drugie trafienie, które na nieszczęście gdańszczan dało trzy punkty drużynie przyjezdnej.

Mimo dobrej gry, Lechia nie dała rady Legii. Po trzech z rzędu porażkach sytuacja w tabeli Lotto Ekstraklasy bardzo się skomplikowała. Jeszcze kilka tygodni temu Biało-Zieloni mieli cztery punkty przewagi nad drugim zespołem. Teraz są już na czwartej pozycji, tracąc dwa oczka do podium. Punkty w ten weekend straciła również Jagiellonia i Lech Poznań.

Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna. Powołanie na mecz z Czarnogórą otrzymał m.in. Sławomir Peszko. Na początku kwietnia Lechia zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. Do końca fazy zasadniczej zostały cztery kolejki.

Przeczytaj także: Lechia Gdańsk i Arka Gdynia: Kosy i zgody kibiców [GALERIA ZDJĘĆ]: To kto z kim przybija piony, a kto z kim wojuje?