Inauguracja Ekstraklasy dla pomorskich klubów. Arka i Lechia wygrywają!

Zdjęcie z artykułu: Inauguracja Ekstraklasy dla pomorskich klubów. Arka i Lechia wygrywają! Arka i Lechia wygrywają w pierwszej kolejce; jarmoluk/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Inauguracja Ekstraklasy dla pomorskich klubów. Arka i Lechia wygrywają!

W miniony weekend rozegrana została pierwsza kolejka nowego sezonu Ekstraklasy. W piątek Lechia Gdańsk zmierzyła się z Wisłą Płock, natomiast Arka Gdynia w niedzielę grała ze Śląskiem Wrocław.

Sezon rozpoczął się od zwycięstw na wyjeździe. W piątek Lechia Gdańsk gościła u Wisły Płock. Zwycięzcą okazała się drużyna z Pomorza. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Lechii Gdańsk. Obie bramki wpadły w pierwszej połowie. Autorem pierwszej z nich był Marco Paixao, który w 24. minucie strzelił gola główką. Wynik ustanowił w 37. minucie nowy zawodnik Lechii Mateusz Matras, który przeszedł z Pogoni Szczecin.

Udaną inaugurację sezonu ma za sobą również Arka Gdynia. W niedzielę przyjmowała u siebie Śląsk Wrocław. Arka dominowała niemal przez całe spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:0. Gole dla Arki w drugiej połowie meczy strzelili Kun (69') i Nalepa (78'). Arka miała wyraźną przewagę nad zawodnikami z Wrocławia, wśród których wystąpiło aż 7 nowych piłkarzy.

W kolejnej rundzie Lechia Gdańsk zmierzy się z Cracovią w sobotę 22 lipca. Z kolei Arka Gdynia zagra już 20 lipca z beniaminkiem Sandecją Nowy Sącz, która w pierwszym meczu zremisowała z Lechem Poznań.