Gigantyczna kara dla Lechii Gdańsk! Nowy sezon z ujemnymi punktami

Zdjęcie z artykułu: Gigantyczna kara dla Lechii Gdańsk! Nowy sezon z ujemnymi punktami Stadion Energa Gdańsk; Paweł Tabędzki
Ilustracja do artykułu Gigantyczna kara dla Lechii Gdańsk! Nowy sezon z ujemnymi punktami

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła na Lechię karę 250 tysięcy złotych. To efekt niepoprawnego rozliczenia rozstania z zawodnikiem, który w biało-zielonych barwach nie zagrał w Lotto Ekstraklasie nawet minuty. Co więcej, nowy sezon podopieczni Piotra Nowaka zaczną z trzema ujemnymi punktami w ligowej tabeli.

Postępowanie dotyczyło rozliczeń przy rozstaniu Lechii z Tsubasą Nishim. Japończykowi szybko podziękowano za grę w Gdańsku. Nie miał on nawet okazji zadebiutować w pierwszej drużynie. Teraz słono zapłaci drużyna, która zacznie ekstraklasową rywalizację zza ligowego peletonu. Jak pokazał miniony sezon, trzy punkty mogą zadecydować o miejscu na podium lub nawet tytule mistrzowskim. Klub ma jeszcze możliwość wniesienia odwołania od decyzji komisji w terminie do 5 dni.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

"Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN 12 czerwca 2017 roku zakończyła wszczęte 24 kwietnia postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia wymogu kryterium F.09 przez klub Lechia Gdańsk SA w sezonie 2016/2017.

Komisja uznała, że poprzez niewykazanie jednego zobowiązania transferowego oraz dwóch zobowiązań w stosunku do piłkarzy, które powstały przed 30 czerwca 2016 roku i których termin płatności upłynął przed 30 listopada 2016, Lechia Gdańsk naruszyła obowiązki informacyjne nałożone na Kluby wymogiem F.09 Podręcznika Licencyjnego.

Niewykazanie nieuregulowanych zobowiązań nie tylko stanowiło naruszenie obowiązków informacyjnych klubu, ale doprowadziło także do tego, że Komisja, działając w stanie wprowadzenia w błąd, nie uwzględniła przeterminowanych zobowiązań Klubu przy wydawaniu decyzji dotyczących wymogu kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego w sezonie 2016/2017. W tej sytuacji Komisja postanowiła nałożyć na Klub łączną sankcję regulaminową w postaci odebrania 3 pkt w sezonie 2017/2018 oraz sankcje finansową 250.000 PLN

Od powyższej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni."

Zobacz także: Bułgaria, Słowacja i... Curaçao! Piłkarze Lechii Gdańsk na zgrupowaniach reprezentacji

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Pytanie o paczkę z marihuaną dla psa pupila było sporym zaskoczeniem dla uczestnika Milionerów? Poprawną odpowiedź publikujemy już teraz na ESKA.pl

6 godz. 28 min.
Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polacy w Pjongczang prawie codziennie staną na starcie, by wywalczyć olimpijskie złoto. Ile mamy medali? Jak wygląda klasyfikacja medalowa? Sprawdźcie - na ESKA.pl

7 godz. 20 min.
Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Magda Gessler w Gdyni przeprowadziła rewolucję w Restauracji Granola. Co się zmieniło? 

7 godz. 28 min.
Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Kim jest Ola Jordan? Poznajcie nową jurorkę Tańca z Gwiazdami!

7 godz. 30 min.

MENU, KTÓRE ZACHWYCE I PIĘKNE OTOCZENIE.Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy