Trójmiasto: Noc Muzeów 2017 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie [PROGRAM, MIEJSCA, ATRAKCJE]

Muzeum II Wojny Światowej 12 Zobacz, jak wygląda Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku! [GALERIA]
Muzeum II Wojny Światowej / Materiały prasowe/Muzeum II Wojny Światowej
Ilustracja do artykułu: Trójmiasto: Noc Muzeów 2017 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie [PROGRAM, MIEJSCA, ATRAKCJE]

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów 2017. Wyjątkowe wydarzenie kulturalne każdego roku odbywa się w wielu miastach Polski i Europy. Ten wieczór z licznych powodów będzie niezwykły także dla Trójmiasta.

Impreza z roku na rok cieszy się większą popularnością. Biorą w niej udział nie tylko muzea, ale również galerie sztuki i instytucje kulturalne o innym charakterze. W Noc Muzeów przed ich drzwiami ustawiają się tłumy. Ten fakt dowodzi, że tli się w nas potrzeba kontaktu ze sztuką oraz zaspokojenia ciekawości świata w tematyce historii i społeczeństwa.

W roku 2017 w Trójmieście wydarzenie odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja (z soboty na niedzielę). Impreza potrwa od 19:00 do 1:00, jednak poszczególne muzea i galerie same ustalą, w jakich dokładnie godzinach przyjmą odwiedzających. W wydarzeniu wezmą udział liczne instytucje. Będzie ich co najmniej tyle, co w roku ubiegłym, kiedy zainteresowanie mieszkańców Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Poza bezpłatnym zwiedzaniem zaoferują specjalne atrakcje, przygotowane z myślą o Nocy Muzeów.

Szczegółowy program jest jeszcze w fazie tworzenia. Sugerując się jednak latami ubiegłymi, w Noc Muzeów 2017 w naszej aglomeracji prawdopodobnie odwiedzimy między innymi Galerię Starych Zabawek (ul. Piwna) i różne oddziały Muzeum Narodowego (Sztuki Dawnej, Zielona Brama, Pałac Opatów) w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego) oraz Okręt Muzeum - ORP Błyskawica (al. Jana Pawła II) w Gdyni, a także Muzeum Sopotu (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego) i Grodzisko - oddział gdańskiego Muzeum Archeologicznego (ul. Haffnera w Sopocie).

Nie wiemy jeszcze, czy w Nocy Muzeów 2017 weźmie udział otwarte w marcu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Polecamy jednak odwiedzić to miejsce jak najszybciej. Dlaczego? Przeczytacie tutaj. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z tej niezwykłej instytucji. Wystarczy kliknąć w fotografię umieszczoną nad artykułem.

Noc Muzeów to wydarzenie z dwudziestoletnią historią. Pierwsza edycja odbyła się w Berlinie w 1997 roku i odniosła ogromny sukces, co sprawiło, że inne miasta zaczęły powielać pomysł. Pierwszą Noc Muzeów w Polsce zorganizowano w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Obecnie impreza odbywa się w kilkudziesięciu polskich miastach.

Więcej informacji na temat Nocy Muzeów 2017 w Gdańsku, Gdyni i Sopocie podamy już niebawem! Artykuł będzie regularnie aktualizowany, dzięki czemu nie ominie Was żadna informacja związana z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Obejrzyj podsumowanie tygodnia ESKA INFO:


Zobacz także: Muzeum II Wojny Światowej może zostać zamknięte? [AUDIO] [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy