Przedstawiamy trójmiejskich fotografów! Zobaczcie zdjęcia Łukasza Koczkodaja [GALERIA]

ko4 11 Trójmiasto oczami Łukasza Koczkodaja. Zobaczcie te zdjęcia!
Trójmiasto oczami Łukasza Koczkodaja / Łukasz Piotr Koczkodaj
Ilustracja do artykułu: Przedstawiamy trójmiejskich fotografów! Zobaczcie zdjęcia Łukasza Koczkodaja [GALERIA]

"Każde zdjęcie ma w sobie coś wyjątkowego, nawet jeśli robione jest sekunda po sekundzie. Najlepsze są takie, które powodują westchnięcia samego autora" - twierdzi nasz rozmówca. Jego zdjęcia od pewnego czasu pojawiają się na naszym portalu. Dziś przedstawiamy Wam go bliżej! 

Fotografem, o którym dziś mówimy, jest Łukasz Koczkodaj. Jak sam przyznaje, fotografia towarzyszy jego życiu od zawsze. 

- Moja mama zawsze lubiła i lubi do tej pory wszystko dokumentować. Z każdej wycieczki były minimum  2-3 rolki filmu po 36 klatek każdy. Pewnie od tego się zaczęło - wspomina. - Moim pierwszym aparatem był zwykły kompakt, tzw. "mydelniczka", który dostałem na komunię. Wtedy to było coś.

Zdaniem Łukasza Koczkodaja fotografia jest sposobem na zatrzymanie tego, co przemija.

- Często to, co uwieczniamy na fotografii, przemija, znika lub zostaje zniszczone. Dokumentując świat dookoła zostawiamy swoistą kapsułę czasu dla potomnych. Ale fotografia jest także sposobem na dostrzeżenie piękna, którego na co dzień nie zauważamy - twierdzi.

Od klasyki po eksperymenty 

Koczkodaj próbuje swoich sił w wielu dziedzinach fotografii, takich jak fotografia krajobrazowa, portrety czy fotorelacje z wydarzeń. Nie boi się także eksperymentów. Dzięki temu możemy oglądać roziskrzone zdjęcia wykonane przy użyciu wełny stalowej tzw. stell wool photograhy czy malowanie światłem. Z racji zainteresowania meteorologią dokumentuje także zjawiska atmosferyczne, takie jak burze oraz ich skutki, ale i zwykłe chmury.

Chociaż zdjęcia wychodzą mu fantastyczne, za specjalistę ciągle się nie uważa. I podkreśla, że najgorsza w tym hobby jest pycha i zarozumiałość. 

- Ci, którzy twierdzą, że robią super zdjęcia i znają podziały kadru, znają teorię co do balansu bieli i innych tego typu rzeczy, najczęściej robią mierne zdjęcia. Znam wielu skromnych fotografów, którzy nigdy nie powiedzieli "ale fotę dziś zrobiłem", a powinni tak mówić niemal przy każdej. 

A jaką ma wskazówkę dla młodszych stażem fotografów? 

- Pamiętać, że w fotografii nie ma ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i należy pamiętać, że to fotograf robi zdjęcia, nie aparat.

Więcej zdjęć Łukasza Koczkodaja znajdziecie na jego stronie internetowej oraz na Facebooku.

Czytaj także: Ten film promujący wakacje w Polsce jest obłędny! Zobacz niezwykłe ujęcia Gdyni, Gdańska i Sopotu z drona [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski będzie miał ulicę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem? Chcą tego mieszkańcy Kuźni Raciborskiej! Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl

21 min
Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok odbędzie się już 29 czerwca. Gdzie i kiedy oglądać pierwszą rundę kwalifikacji do Ligi Europy?

1 godz. 4 min.
Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler wystąpi w Polsce! Tak twierdzą fani, którzy znaleźli w sieci rozpiskę koncertową Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

1 godz. 4 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy