Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

Zdjęcie z artykułu: Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania Niemiecka fregata w Gdańsku; Screen z YouTube.com
Ilustracja do artykułu Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

W Gdańsku trwa Tydzień Niemiecki - wśród wielu ciekawych wydarzeń związanych z tą imprezą, jednym z ciekawszych punktów programu jest wizyta niemieckiej fregaty rakietowej "Karlsruhe". Wczoraj okręt zacumował w Porcie Gdańsk przy basenie Władysława IV, ale prawdziwa gratka przed nami. W weekend będzie można nieodpłatnie zwiedzić okręt. 

Fregaty rakietowe typu 122, a do takich należy zaliczyć okręt "Karslruhe", są używane od 1980 w niemieckiej marynarce wojennej, gdzie znajduje się 8 fregat tego typu, oznaczone są one jako fregaty klasy Bremen. Obecnie w użyciu pozostają jednak już tylko trzy tego typu fregaty, reszta została zezłomowana. 

Podobne okręty wojenne operują głównie w rejonie basenu Morza Północnego i Atlantyckiego. Były wykorzystywane m.in. do pokojowych misji NATO. Jednostka, która zagościła do Gdańska powstała w 1982 roku, a dwa lata później z okrętu zaczęła korzystać Bundesmarine. 

W nadchodzący weekend będzie można wejść na pokład niemieckiej fregaty wielozadaniowej i z bliska zapoznać się z uposażeniem okrętu. Zwiedzanie będzie się odbywać w dwóch turach: od 10 do 12 oraz w godzinach 15-18. Żeby obejrzeć fregatę w sobotę i niedzielę należy się wybrać do Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku. 

Zobacz też: To nie są archiwalne wojenne zdjęcia. Gęste kłęby dymu i huk artylerii nad morzem. Wiemy o co tu chodzi [ZDJĘCIA]

 

 

 

 

 

 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy