Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

Zdjęcie z artykułu: Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania Niemiecka fregata w Gdańsku; Screen z YouTube.com
Ilustracja do artykułu Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

W Gdańsku trwa Tydzień Niemiecki - wśród wielu ciekawych wydarzeń związanych z tą imprezą, jednym z ciekawszych punktów programu jest wizyta niemieckiej fregaty rakietowej "Karlsruhe". Wczoraj okręt zacumował w Porcie Gdańsk przy basenie Władysława IV, ale prawdziwa gratka przed nami. W weekend będzie można nieodpłatnie zwiedzić okręt. 

Fregaty rakietowe typu 122, a do takich należy zaliczyć okręt "Karslruhe", są używane od 1980 w niemieckiej marynarce wojennej, gdzie znajduje się 8 fregat tego typu, oznaczone są one jako fregaty klasy Bremen. Obecnie w użyciu pozostają jednak już tylko trzy tego typu fregaty, reszta została zezłomowana. 

Podobne okręty wojenne operują głównie w rejonie basenu Morza Północnego i Atlantyckiego. Były wykorzystywane m.in. do pokojowych misji NATO. Jednostka, która zagościła do Gdańska powstała w 1982 roku, a dwa lata później z okrętu zaczęła korzystać Bundesmarine. 

W nadchodzący weekend będzie można wejść na pokład niemieckiej fregaty wielozadaniowej i z bliska zapoznać się z uposażeniem okrętu. Zwiedzanie będzie się odbywać w dwóch turach: od 10 do 12 oraz w godzinach 15-18. Żeby obejrzeć fregatę w sobotę i niedzielę należy się wybrać do Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku. 

Zobacz też: To nie są archiwalne wojenne zdjęcia. Gęste kłęby dymu i huk artylerii nad morzem. Wiemy o co tu chodzi [ZDJĘCIA]

 

 

 

 

 

 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday, czyli dzień pod znakiem nowej muzy - świętujemy w RADIU ESKA! Od samego rana do późnych godzin wieczornych na naszej antenie usłyszycie najnowsze i najgorętsze single! Jakie premiery w ESCE 21 lipca? Sprawdźcie już teraz!

21 lipca 2017, 16:51
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:49
Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona wywołała żal i smutek. Na ESKA.pl przypominamy ostatni koncert przed śmiercią artysty.

21 lipca 2017, 16:40
Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu poszukuje kobiety życia! Co trzeba zrobić, by zostać narzeczoną Roberta Burneiki? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:17
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy