Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

Zdjęcie z artykułu: Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania Niemiecka fregata w Gdańsku; Screen z YouTube.com
Ilustracja do artykułu Niemiecki okręt wojenny w Gdańsku. Co jest na jego pokładzie? Dowiesz się tego podczas darmowego zwiedzania

W Gdańsku trwa Tydzień Niemiecki - wśród wielu ciekawych wydarzeń związanych z tą imprezą, jednym z ciekawszych punktów programu jest wizyta niemieckiej fregaty rakietowej "Karlsruhe". Wczoraj okręt zacumował w Porcie Gdańsk przy basenie Władysława IV, ale prawdziwa gratka przed nami. W weekend będzie można nieodpłatnie zwiedzić okręt. 

Fregaty rakietowe typu 122, a do takich należy zaliczyć okręt "Karslruhe", są używane od 1980 w niemieckiej marynarce wojennej, gdzie znajduje się 8 fregat tego typu, oznaczone są one jako fregaty klasy Bremen. Obecnie w użyciu pozostają jednak już tylko trzy tego typu fregaty, reszta została zezłomowana. 

Podobne okręty wojenne operują głównie w rejonie basenu Morza Północnego i Atlantyckiego. Były wykorzystywane m.in. do pokojowych misji NATO. Jednostka, która zagościła do Gdańska powstała w 1982 roku, a dwa lata później z okrętu zaczęła korzystać Bundesmarine. 

W nadchodzący weekend będzie można wejść na pokład niemieckiej fregaty wielozadaniowej i z bliska zapoznać się z uposażeniem okrętu. Zwiedzanie będzie się odbywać w dwóch turach: od 10 do 12 oraz w godzinach 15-18. Żeby obejrzeć fregatę w sobotę i niedzielę należy się wybrać do Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku. 

Zobacz też: To nie są archiwalne wojenne zdjęcia. Gęste kłęby dymu i huk artylerii nad morzem. Wiemy o co tu chodzi [ZDJĘCIA]

 

 

 

 

 

 
Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy