Kate i William w Gdańsku już jutro! Gdzie można ich spotkać? [PLAN WIZYTY, UTRUDNIENIA]

Zdjęcie z artykułu: Kate i William w Gdańsku już jutro! Gdzie można ich spotkać? [PLAN WIZYTY, UTRUDNIENIA] Książęca para przyjeżdża do Gdańska; tsaiproject/cc/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Kate i William w Gdańsku już jutro! Gdzie można ich spotkać? [PLAN WIZYTY, UTRUDNIENIA]

Brytyjska para książęca, Kate i William już jutro zawitają do Gdańska. Książę i Księżna Cambridge odwiedzają Polskę po raz kolejny.

Kate i William, to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych książęcych par na świecie. Dzisiaj przyjeżdżają z kilkudniową wizytą do Polski. W poniedziałek będą w Warszawie, ale już we wtorek 18 lipca odwiedzą Gdańsk i to ten dzień nas najbardziej interesuje.

Pierwszym punktem wizyty książęcej pary w Gdańsku jest zwiedzanie Muzeum Stutthof w Sztutowie. Tam pojawią się ok. godz. 12.20. O godz. 15.00 Kate i William wspólnie z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem odwiedzi Dwór Artusa i przespaceruje się po gdańskiej starówce w okolicach Fontanny Neptuna. Następnie goście udadzą się do Teatru Szekspirowskiego. Ok. godz. 16.35 zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności, gdzie spotkają się również z Lechem Wałęsą.

Gdańszczanie przygotowali również prezenty dla książęcej pary. Jak na stolice bursztynu przystało, otrzymają oni biżuterię z tym właśnie kamieniem. Dla Księżnej przygotowano kolię, zaś dla Księcia spinki do mankietów.

Wizyta Kate i Williama wiąże się również z utrudnieniami. W związku z ich odwiedzinami część ulic w Gdańsku będzie zamknięta. Z ruchu wyłączony zostanie Targ Węglowy oraz ul. Bogusławskiego. Zakaz zatrzymywania zostanie wprowadzony na ul. Węglarskiej, Kołodziejskiej i Piwnej oraz na ul. Doki między Łagiewnikami a Bramą nr 2. Postój taksówek na Bogusławskiego zamieni się w parking dla autokarów, podobnie jak parking przy ul. Nowomiejskiej.

Czytaj także: Trójmiasto i okolice z lotu ptaka. To nagranie trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday, czyli dzień pod znakiem nowej muzy - świętujemy w RADIU ESKA! Od samego rana do późnych godzin wieczornych na naszej antenie usłyszycie najnowsze i najgorętsze single! Jakie premiery w ESCE 21 lipca? Sprawdźcie już teraz!

21 lipca 2017, 16:51
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:49
Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona wywołała żal i smutek. Na ESKA.pl przypominamy ostatni koncert przed śmiercią artysty.

21 lipca 2017, 16:40
Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu poszukuje kobiety życia! Co trzeba zrobić, by zostać narzeczoną Roberta Burneiki? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:17
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy