Gdzie jest burza na Pomorzu? Tu sprawdzisz ostrzeżenia dla Trójmiasta i okolic! [MAPY, LINKI]

Zdjęcie z artykułu: Gdzie jest burza na Pomorzu? Tu sprawdzisz ostrzeżenia dla Trójmiasta i okolic! [MAPY, LINKI] Gdzie jest burza na Pomorzu?; Pixabay.com CC0 Public Domain / AgencjaAIAC
Ilustracja do artykułu Gdzie jest burza na Pomorzu? Tu sprawdzisz ostrzeżenia dla Trójmiasta i okolic! [MAPY, LINKI]

Chcesz sfotografować burzę, a może wręcz przeciwnie - wiedzieć, gdzie będzie, żeby jej uniknąć? W Internecie nie brakuje stron z mapami pogodowymi, które wskazują, gdzie w najbliższym czasie mogą pojawić się grzmoty i błyskawice.

W całej Polsce rozpoczął się sezon burz. Trudno je jednak przewidzieć z dużym wyprzedzeniem, bo zwykle pojawiają się znienacka. Jeśli chcesz zrobić efektowne zdjęcia piorunów lub się przed nimi zawczasu schować, musisz wiedzieć, gdzie szukać informacji.

Gdzie jest burza na Pomorzu? Polecamy sprawdzone strony!

W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

Regularne prognozy pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz – ich lokalizacji i siły – zamieszcza między innymi portal burzelniska.pl, który koncentruje się przede wszystkim na województwie pomorskim. Jego autorzy wiele informacji zamieszczają również na profilu Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach na Facebooku. Burzową relację LIVE oraz prognozy dla całej Polski znajdziemy na stronie obserwatorzy.org.

Pod powyższymi linkami czekają na Was aktualne mapy pogodowe i ewentualne ostrzeżenia, dzięki czemu żadna burza w Trójmieście i okolicy nie powinna Was zaskoczyć.

Zapowiedź rozpoczynającego się sezonu burzowego na Pomorzu przeczytacie poniżej:


Burzowe mapy Europy (na żywo)

Dzięki tym mapkom możemy śledzić, jak wygląda sytuacja meteorologiczna na terenie całej Europy. Zobaczcie:

 

 


Po czym poznać, że zbliża się burza?

Nasz ekspert przygotował dla Was kilka sposobów na rozpoznanie zbliżającej się burzy. Widząc i analizując pewne zjawiska, możemy sami przewidzieć rozwój wydarzeń.

Wał chmurowy - oznaka zbliżającej się silnej burzy (często superkomórki):


Typowa chmura burzowa - cumulonimbus capillatus:


Chmury mammatus (bąble u góry zdjęcia) pojawiają się na kowadle otaczającym gwałtowne burze:


Ujęcie tyłu superkomórki burzowej, czyli wirującej burzy mogącej zrodzić tornado lub silne wiatry szkwałowe:


Słabo wykształcona chmura stropowa, ostatnie ostrzeżenie przed pojawieniem się tornada. Zawsze znajduje się w prawej, tylnej części superkomórki:


Po więcej zapraszamy na stronę na Facebooku - Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach.

Zobacz także: Zobacz fantastyczne filmy promujące Gdańsk! Który z nich jest najlepszy? [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy