Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO] Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]; Aleksandra Szocik
Ilustracja do artykułu Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Znicze toną w kałużach, mogiły zapadają się pod ziemię, a gdańszczanie brodzą po kostki w błocie. To nie krajobraz po powodzi, a widok na najnowszą część Cmentarza Łostowickiego. Mieszkańcy, którzy regularnie odwiedzają kwatery we wschodniej części nekropolii, są coraz bardziej zaniepokojeni, bo groby ich bliskich z dnia na dzień niszczeją.

Walka z żywiołem na Cmentarzu Łostowickim ma miejsce po każdej większej ulewie. By zaradzić podtopieniom, mieszkańcy najczęściej sami chwytają za łopaty i umacniają groby. Sytuację stara się opanować także Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, o co dyrektora spółki pytała Aleksandra Szocik, reporterka Radia Eska.

- Groby się zawsze zapadają. To nie jest zjawisko szczególne. Ten problem staramy się złagodzić w taki sposób, że dowozimy żwir, który wysypujemy na ścieżki między grobami, aby można było poruszać sie w miarę suchą nogą. Jednocześnie szukamy kogoś, osoby prawnej, firmy, która podjęłaby się opracowania sposobu odwodnienia terenu - mówił dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski.

 

Gdańszczanie nie zamierzają jednak czekać, aż mogiły ich bliskich utoną w błocie. Jeden z mieszkańców zgłosił już zawiadomienie do prokuratury. Wskazuje m.in. na niewłaściwe wyznaczenie miejsc na pochówek. W najbliższych tygodniach sprawie przyjrzą się śledczy.

Obejrzyj pełny materiał Aleksandry Szocik, reporterki Radia ESKA:


 

Zobacz także: Cmentarz Łostowicki z lotu ptaka [WIDEO]: Zobacz gdańską nekropolię w noc Wszystkich Świętych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy