Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO] Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]; Aleksandra Szocik
Ilustracja do artykułu Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Znicze toną w kałużach, mogiły zapadają się pod ziemię, a gdańszczanie brodzą po kostki w błocie. To nie krajobraz po powodzi, a widok na najnowszą część Cmentarza Łostowickiego. Mieszkańcy, którzy regularnie odwiedzają kwatery we wschodniej części nekropolii, są coraz bardziej zaniepokojeni, bo groby ich bliskich z dnia na dzień niszczeją.

Walka z żywiołem na Cmentarzu Łostowickim ma miejsce po każdej większej ulewie. By zaradzić podtopieniom, mieszkańcy najczęściej sami chwytają za łopaty i umacniają groby. Sytuację stara się opanować także Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, o co dyrektora spółki pytała Aleksandra Szocik, reporterka Radia Eska.

- Groby się zawsze zapadają. To nie jest zjawisko szczególne. Ten problem staramy się złagodzić w taki sposób, że dowozimy żwir, który wysypujemy na ścieżki między grobami, aby można było poruszać sie w miarę suchą nogą. Jednocześnie szukamy kogoś, osoby prawnej, firmy, która podjęłaby się opracowania sposobu odwodnienia terenu - mówił dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski.

 

Gdańszczanie nie zamierzają jednak czekać, aż mogiły ich bliskich utoną w błocie. Jeden z mieszkańców zgłosił już zawiadomienie do prokuratury. Wskazuje m.in. na niewłaściwe wyznaczenie miejsc na pochówek. W najbliższych tygodniach sprawie przyjrzą się śledczy.

Obejrzyj pełny materiał Aleksandry Szocik, reporterki Radia ESKA:


 

Zobacz także: Cmentarz Łostowicki z lotu ptaka [WIDEO]: Zobacz gdańską nekropolię w noc Wszystkich Świętych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Tina Turner nie żyje - czy to prawda?

Tina Turner nie żyje - czy to prawda?

Tina Turner nie żyje - Facebook 26.03.2017 obiegła smutna informacja, która jednak nie potwierdziła się w serwisach zagranicznych. Dlaczego polski serwis wypuścił fake news o Tinie Turner?

45 min
Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Tina Turner w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4. W babcię rock'n'rolla wcielił się Sławomir. Jak mu poszło?  

1 godz. 30 min.
Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny to hit wiosennej ramówki TVP1. Kto występuje w najnowszej superprodukcji? Obsada Wojennych dziewczyn do sprawdzania już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 19 min.
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4 za nami. Sprawdź metamorfozy z 25.03.2017, wyniki i video.

5 godz. 4 min.

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy