Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO] Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]; Aleksandra Szocik
Ilustracja do artykułu Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Znicze toną w kałużach, mogiły zapadają się pod ziemię, a gdańszczanie brodzą po kostki w błocie. To nie krajobraz po powodzi, a widok na najnowszą część Cmentarza Łostowickiego. Mieszkańcy, którzy regularnie odwiedzają kwatery we wschodniej części nekropolii, są coraz bardziej zaniepokojeni, bo groby ich bliskich z dnia na dzień niszczeją.

Walka z żywiołem na Cmentarzu Łostowickim ma miejsce po każdej większej ulewie. By zaradzić podtopieniom, mieszkańcy najczęściej sami chwytają za łopaty i umacniają groby. Sytuację stara się opanować także Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, o co dyrektora spółki pytała Aleksandra Szocik, reporterka Radia Eska.

- Groby się zawsze zapadają. To nie jest zjawisko szczególne. Ten problem staramy się złagodzić w taki sposób, że dowozimy żwir, który wysypujemy na ścieżki między grobami, aby można było poruszać sie w miarę suchą nogą. Jednocześnie szukamy kogoś, osoby prawnej, firmy, która podjęłaby się opracowania sposobu odwodnienia terenu - mówił dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski.

 

Gdańszczanie nie zamierzają jednak czekać, aż mogiły ich bliskich utoną w błocie. Jeden z mieszkańców zgłosił już zawiadomienie do prokuratury. Wskazuje m.in. na niewłaściwe wyznaczenie miejsc na pochówek. W najbliższych tygodniach sprawie przyjrzą się śledczy.

Obejrzyj pełny materiał Aleksandry Szocik, reporterki Radia ESKA:


 

Zobacz także: Cmentarz Łostowicki z lotu ptaka [WIDEO]: Zobacz gdańską nekropolię w noc Wszystkich Świętych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

2 godz. 49 min.
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

4 godz. 55 min.
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

5 godz. 42 min.
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

5 godz. 45 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy