Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO] Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]; Aleksandra Szocik
Ilustracja do artykułu Zapadające się groby na Cmentarzu Łostowickim! [AUDIO, WIDEO]

Znicze toną w kałużach, mogiły zapadają się pod ziemię, a gdańszczanie brodzą po kostki w błocie. To nie krajobraz po powodzi, a widok na najnowszą część Cmentarza Łostowickiego. Mieszkańcy, którzy regularnie odwiedzają kwatery we wschodniej części nekropolii, są coraz bardziej zaniepokojeni, bo groby ich bliskich z dnia na dzień niszczeją.

Walka z żywiołem na Cmentarzu Łostowickim ma miejsce po każdej większej ulewie. By zaradzić podtopieniom, mieszkańcy najczęściej sami chwytają za łopaty i umacniają groby. Sytuację stara się opanować także Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, o co dyrektora spółki pytała Aleksandra Szocik, reporterka Radia Eska.

- Groby się zawsze zapadają. To nie jest zjawisko szczególne. Ten problem staramy się złagodzić w taki sposób, że dowozimy żwir, który wysypujemy na ścieżki między grobami, aby można było poruszać sie w miarę suchą nogą. Jednocześnie szukamy kogoś, osoby prawnej, firmy, która podjęłaby się opracowania sposobu odwodnienia terenu - mówił dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski.

 

Gdańszczanie nie zamierzają jednak czekać, aż mogiły ich bliskich utoną w błocie. Jeden z mieszkańców zgłosił już zawiadomienie do prokuratury. Wskazuje m.in. na niewłaściwe wyznaczenie miejsc na pochówek. W najbliższych tygodniach sprawie przyjrzą się śledczy.

Obejrzyj pełny materiał Aleksandry Szocik, reporterki Radia ESKA:


 

Zobacz także: Cmentarz Łostowicki z lotu ptaka [WIDEO]: Zobacz gdańską nekropolię w noc Wszystkich Świętych!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers Kraków 2017: program, rozpiska godzinowa, bilety

Red Hot Chili Peppers wystąpią 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii w ramach trasy promującej ich ostatni album The Getaway. Sprawdź program wydarzenia, rozpiskę godzinową oraz informacje związane z biletami.

24 lipca 2017, 17:43
Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Śnieg w Petersburgu w środku lata! Zobacz zdjęcia i filmy z zasypanego miasta

Petersburg zasypał śnieg w środku lata przy temperaturze 20 stopni Celsjusza! W internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów tej niezwykłej anomalii pogodowej.

24 lipca 2017, 17:41
Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa: MEMY i najlepsze reakcje

Kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości został bohaterem internetu podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w reformie sądownictwa. Zobacz MEMY i najlepsze reakcje internautów na ESKA.pl.

24 lipca 2017, 16:59
Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady. Moje życie jest... moje już jest!

Piosenka z Projekt Lady już teraz na ESKA.pl. Posłuchaj utworu Moje życie jest... moje i zobacz teledysk, który powstał do piosenki.

24 lipca 2017, 16:56

BEAPHAR!! 75 urodziny kultowej marki!! Wszystkiego dobrego :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy