TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO] Tak wielkiej nawałnicy nie było na Pomorzu od lat! W sobotni poranek mieszkańcy Pomorza przecierali oczy ze zdumienia.; screen z youtube; Nocna burza i wichura. Krajobraz po nawałnicy. Gdańsk liczy straty po nocnej burzy. Zmiażdżone auta
Ilustracja do artykułu TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO]

Pięć ofiar śmiertelnych, tysiące mieszkańców bez prądu, zerwane dachy, powalone drzewa i blisko dwa tysiące interwencji strażaków. Oto bilans wielkiej nawałnicy, która przeszła nad Pomorzem w nocy z piątku na sobotę (11-12.08). Nad ranem mieszkańcy mogli zaobserwować skutki silnych burz i wichury. Nagrania, które zrobili mrożą krew w żyłach!

Tak wielkiej nawałnicy nie było na Pomorzu od lat! W sobotni poranek mieszkańcy województwa przecierali oczy ze zdumienia, gdy na ulicach mijali połamane konary drzew, zmiażdżone auta, zniszczone domy i powywracane kontenery na śmieci. Spore zniszczenia burze wyrządziły m.in. w Trójmieście. Poniżej film z Gdańska:

Najwięcej zdarzeń związanych z nawałnicą miało miejsce w powiecie chojnickim. To tutaj żywioł odebrał życie pięciu osobom – w tym dwóm nastolatkom spędzającym wakacje na obozie harcerskim. Burze i wichury w okolicach Chojnic były tak silne, że łamały nie tylko pojedyncze konary, ale całe drzewa:

Do walki z żywiołem przystąpiło kilkuset strażaków, którzy w woj. pomorskim interweniowali łącznie prawie dwa tysiące razy. Pełne ręce roboty mieli także nad ranem. Oto widok z okna redakcji Eska Info Trójmiasto w Gdańsku Oliwie:

W nocy z piątku na sobotę nawałnice przeszły nad całą Polską. Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

16 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 11 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 12 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 15 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy