TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO] Tak wielkiej nawałnicy nie było na Pomorzu od lat! W sobotni poranek mieszkańcy Pomorza przecierali oczy ze zdumienia.; screen z youtube; Nocna burza i wichura. Krajobraz po nawałnicy. Gdańsk liczy straty po nocnej burzy. Zmiażdżone auta
Ilustracja do artykułu TE filmy mówią same za siebie! Nawałnica na Pomorzu niszczyła wszystko, co spotkała na swej drodze![WIDEO]

Pięć ofiar śmiertelnych, tysiące mieszkańców bez prądu, zerwane dachy, powalone drzewa i blisko dwa tysiące interwencji strażaków. Oto bilans wielkiej nawałnicy, która przeszła nad Pomorzem w nocy z piątku na sobotę (11-12.08). Nad ranem mieszkańcy mogli zaobserwować skutki silnych burz i wichury. Nagrania, które zrobili mrożą krew w żyłach!

Tak wielkiej nawałnicy nie było na Pomorzu od lat! W sobotni poranek mieszkańcy województwa przecierali oczy ze zdumienia, gdy na ulicach mijali połamane konary drzew, zmiażdżone auta, zniszczone domy i powywracane kontenery na śmieci. Spore zniszczenia burze wyrządziły m.in. w Trójmieście. Poniżej film z Gdańska:

Najwięcej zdarzeń związanych z nawałnicą miało miejsce w powiecie chojnickim. To tutaj żywioł odebrał życie pięciu osobom – w tym dwóm nastolatkom spędzającym wakacje na obozie harcerskim. Burze i wichury w okolicach Chojnic były tak silne, że łamały nie tylko pojedyncze konary, ale całe drzewa:

Do walki z żywiołem przystąpiło kilkuset strażaków, którzy w woj. pomorskim interweniowali łącznie prawie dwa tysiące razy. Pełne ręce roboty mieli także nad ranem. Oto widok z okna redakcji Eska Info Trójmiasto w Gdańsku Oliwie:

W nocy z piątku na sobotę nawałnice przeszły nad całą Polską. Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Pytanie o paczkę z marihuaną dla psa pupila było sporym zaskoczeniem dla uczestnika Milionerów? Poprawną odpowiedź publikujemy już teraz na ESKA.pl

6 godz. 26 min.
Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polacy w Pjongczang prawie codziennie staną na starcie, by wywalczyć olimpijskie złoto. Ile mamy medali? Jak wygląda klasyfikacja medalowa? Sprawdźcie - na ESKA.pl

7 godz. 18 min.
Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Magda Gessler w Gdyni przeprowadziła rewolucję w Restauracji Granola. Co się zmieniło? 

7 godz. 26 min.
Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Kim jest Ola Jordan? Poznajcie nową jurorkę Tańca z Gwiazdami!

7 godz. 28 min.

MENU, KTÓRE ZACHWYCA I PIĘKNE OTOCZENIE.Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy