Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO] Wyburzanie wieżowca we Wrzeszczu; PrtSc / YouTube / Jacas 21
Ilustracja do artykułu Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

W poniedziałek (17 kwietnia) minęły 22 lata od tragicznego w skutkach wybuchu gazu w wieżowcu przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. Zginęły wówczas 22 osoby.

Wielkanoc 1995 roku okazała się tragiczna dla mieszkańców wieżowca przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. W lany poniedziałek około godziny 5:50 budynkiem wstrząsnęła ogromna eksplozja, kurcząc dziesięciopiętrowiec o kilka dolnych kondygnacji. Ludzie mieszkający na najniższych piętrach zostali dosłownie zmiażdżeni. Większość z nich leżała jeszcze w łóżkach. Widok zniszczonego budynku był wstrząsający dla mieszkańców, którzy przeżyli, ale także dla przybyłych na miejsce ratowników. Ostateczne statystyki mówiły o 22 osobach zabitych oraz 12 rannych przez eksplozję i jej skutki. Strażacy z narażeniem życia wynieśli z zapadniętego budynku najbardziej wartościowe przedmioty. Następnego dnia około godziny 13:00 wieżowiec został zniszczony. Poniższe nagrania akcji ratunkowej oraz efektownego wyburzenia przybliżają tę tragedię. Mimo upływu lat, tkwi ona w pamięci gdańszczan.

 

 


Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday, czyli dzień pod znakiem nowej muzy - świętujemy w RADIU ESKA! Od samego rana do późnych godzin wieczornych na naszej antenie usłyszycie najnowsze i najgorętsze single! Jakie premiery w ESCE 21 lipca? Sprawdźcie już teraz!

21 lipca 2017, 16:51
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:49
Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona wywołała żal i smutek. Na ESKA.pl przypominamy ostatni koncert przed śmiercią artysty.

21 lipca 2017, 16:40
Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu poszukuje kobiety życia! Co trzeba zrobić, by zostać narzeczoną Roberta Burneiki? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:17
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy