Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO] Wyburzanie wieżowca we Wrzeszczu; PrtSc / YouTube / Jacas 21
Ilustracja do artykułu Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

W poniedziałek (17 kwietnia) minęły 22 lata od tragicznego w skutkach wybuchu gazu w wieżowcu przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. Zginęły wówczas 22 osoby.

Wielkanoc 1995 roku okazała się tragiczna dla mieszkańców wieżowca przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. W lany poniedziałek około godziny 5:50 budynkiem wstrząsnęła ogromna eksplozja, kurcząc dziesięciopiętrowiec o kilka dolnych kondygnacji. Ludzie mieszkający na najniższych piętrach zostali dosłownie zmiażdżeni. Większość z nich leżała jeszcze w łóżkach. Widok zniszczonego budynku był wstrząsający dla mieszkańców, którzy przeżyli, ale także dla przybyłych na miejsce ratowników. Ostateczne statystyki mówiły o 22 osobach zabitych oraz 12 rannych przez eksplozję i jej skutki. Strażacy z narażeniem życia wynieśli z zapadniętego budynku najbardziej wartościowe przedmioty. Następnego dnia około godziny 13:00 wieżowiec został zniszczony. Poniższe nagrania akcji ratunkowej oraz efektownego wyburzenia przybliżają tę tragedię. Mimo upływu lat, tkwi ona w pamięci gdańszczan.

 

 


Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy