Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO] Wyburzanie wieżowca we Wrzeszczu; PrtSc / YouTube / Jacas 21
Ilustracja do artykułu Rocznica wybuchu wieżowca we Wrzeszczu. Minęły już 22 lata [WIDEO]

W poniedziałek (17 kwietnia) minęły 22 lata od tragicznego w skutkach wybuchu gazu w wieżowcu przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. Zginęły wówczas 22 osoby.

Wielkanoc 1995 roku okazała się tragiczna dla mieszkańców wieżowca przy alei Wojska Polskiego w Gdańsku. W lany poniedziałek około godziny 5:50 budynkiem wstrząsnęła ogromna eksplozja, kurcząc dziesięciopiętrowiec o kilka dolnych kondygnacji. Ludzie mieszkający na najniższych piętrach zostali dosłownie zmiażdżeni. Większość z nich leżała jeszcze w łóżkach. Widok zniszczonego budynku był wstrząsający dla mieszkańców, którzy przeżyli, ale także dla przybyłych na miejsce ratowników. Ostateczne statystyki mówiły o 22 osobach zabitych oraz 12 rannych przez eksplozję i jej skutki. Strażacy z narażeniem życia wynieśli z zapadniętego budynku najbardziej wartościowe przedmioty. Następnego dnia około godziny 13:00 wieżowiec został zniszczony. Poniższe nagrania akcji ratunkowej oraz efektownego wyburzenia przybliżają tę tragedię. Mimo upływu lat, tkwi ona w pamięci gdańszczan.

 

 


Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy