Pomorskie: Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Cztery osoby nie żyją

Zdjęcie z artykułu: Pomorskie: Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Cztery osoby nie żyją Cały czas trwa liczenie strat po nocnej nawałnicy.; Ziemor at Polish Wikipedia [CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons
Ilustracja do artykułu Pomorskie: Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Cztery osoby nie żyją

Połamane konary drzew, zerwane dachy i linie energetyczne, a także – niestety - ofiary śmiertelne. Oto skutki gwałtownej wichury, obfitych opadów deszczu i burz, które przeszły nad Pomorzem w nocy z piątku na sobotę (11-12.08). Liczenie strat cały czas trwa, a sytuacja zmienia się z godziny na godzinę.

W związku z silną nawałnicą już o godz. 3:00 strażacy mieli na koncie ponad 750 interwencji – najwięcej w powiecie chojnickim, bytowskim, kościerskim i kartuskim. Straty dotyczą głównie powalonych drzew, zniszczonych budynków i wiatrołomów, a także zerwanych linii energetycznych. Według informacji podanych na stronie Energi, nadal bez zasilania pozostaje ok. 96000 odbiorców.

Zdjęcie z artykułu: Pomorskie: Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Cztery osoby nie żyją Widok z okna redakcji Eska Info Trójmiasto. Strażacy mają dziś pełne ręce roboty.; fot. Ola Szocik
Ilustracja do artykułu Pomorskie: Tragiczne skutki nocnej nawałnicy. Cztery osoby nie żyją

Niestety, nawałnica przyczyniła się do śmierci czterech osób. Jak powiedział nam Łukasz Płusa z pomorskiej Państwowej Straży Pożarnej, do tragedii doszło m.in. w miejscowości Suszek w powiecie chojnickim, gdzie drzewa upadły na namioty zabijając dwoje nastolatków - członków obozu harcerskiego. Pozostałych 150 uczestników obozu zostało odciętych od świata i do rana trwała ich ewakuacja. Ponadto podczas nawałnicy 7 osób zostało rannych – w tym jeden strażak. Nie jest to jednak ostateczny bilans, a strażacy cały czas pracują w miejscach zdarzeń.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

15 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 10 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 11 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 14 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy