Policyjne "łowy" na gdańskich drogach. Poszukiwani i bez prawa jazdy

Kontrole drogowe pomorskich funkcjonariuszy przyniosły nieoczekiwany efekt. W trakcie rutynowej kontroli policjanci zatrzymali kierowców, którzy od dawna nie powinni wsiadać za kółko. Wśród nich byli 87 - latek oraz młody gdańszczanin poszukiwany przez sąd.

Rutynowe kontrole na drogach to codzienność kierowców i funkcjonariuszy. Najczęściej odbywają się na ulicach, na których uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy znacznie przekraczając prędkość. Nie inaczej było i tym razem. Wczorajsze kontrole najpierw prowadzone były na ulicy Zawodników w Gdańsku. Policjanci zatrzymali tam m.in. dwie osoby które złamały sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Jednym z nich był 87-latek z powiatu gdańskiego. Po sprawdzeniu go w systemie, okazało się, że ma obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który kończył się w styczniu 2022 roku. Jak nie trudno policzyć, miałby wtedy 92 lata. Starszy pan trafi teraz przed sąd.

Tego samego dnia kontrole odbywały się również na Trakcie św. Wojciecha, czyli na drodze łączącej m.in. Pruszcz Gdański z centrum Gdańska. Na odcinku, na którym dozwolona prędkość wynosi 60 km/h policjanci zauważyli kierowcę, który znacznie ją przekraczał. Urządzenie do pomiaru wykazało, że gnał z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że za kółkiem siedział 20-letni mężczyzna, który miał zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Na tych zatrzymanych się nie skończyło. Drogówka ustawiła się jeszcze między innymi na ulicy Marynarki Polskiej, gdzie rutynowej kontroli został poddany kierowca seata. Okazało się, że za kółkiem siedzi 37-latek, który nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany przez sąd w sprawie kradzieży.

Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł kolejny poszukiwany. 42 - latek z Gdańska został zatrzymany na ulicy Toruńskiej. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany listem gończym przez gdański sąd.

Najnowsze newsy eska.pl

Tina Turner nie żyje - czy to prawda?

Tina Turner nie żyje - czy to prawda?

Tina Turner nie żyje - Facebook 26.03.2017 obiegła smutna informacja, która jednak nie potwierdziła się w serwisach zagranicznych. Dlaczego polski serwis wypuścił fake news o Tinie Turner?

44 min
Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Tina Turner w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4. W babcię rock'n'rolla wcielił się Sławomir. Jak mu poszło?  

1 godz. 29 min.
Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny to hit wiosennej ramówki TVP1. Kto występuje w najnowszej superprodukcji? Obsada Wojennych dziewczyn do sprawdzania już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 18 min.
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4 za nami. Sprawdź metamorfozy z 25.03.2017, wyniki i video.

5 godz. 3 min.

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy