Pijany kierowca bez prawa jazdy ucieczkę zakończył na ogrodzeniu

Zdjęcie z artykułu: Pijany kierowca bez prawa jazdy ucieczkę zakończył na ogrodzeniu Uciekał przed policją. Kierowca był pijany; materiały policji
Ilustracja do artykułu Pijany kierowca bez prawa jazdy ucieczkę zakończył na ogrodzeniu

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później próbując uciec mundurowym uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że mieszkaniec gminy Czersk nie posiadał nigdy prawa jazdy i miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 20.00 policjanci z Czerska w czasie patrolu zauważyli samochód osobowy, który wyjeżdżał z drogi gruntowej od strony Kęszy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący samochodem osobowym nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim.

W trakcie pościgu kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym zaczął uciekać w stronę najbliższych zabudowań. Policjanci natychmiast zatrzymali 24-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Czersk był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ten nie posiadał nigdy prawa jazdy.

W najbliższym czasie 24-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa drogowe, za które mu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna zostanie ukarany za jazdę bez uprawnień.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla „piratów drogowych” - Kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu na żądanie policji i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także: "Zawsze byłam uczona, że prawda jest najważniejsza". Wzruszająca rozmowa z mamą zaginionej Iwony Wieczorek [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Najnowsze newsy eska.pl

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Dla którego psa była paczka z marihuaną w 2012 roku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Pytanie o paczkę z marihuaną dla psa pupila było sporym zaskoczeniem dla uczestnika Milionerów? Poprawną odpowiedź publikujemy już teraz na ESKA.pl

6 godz. 26 min.
Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polska w Pjongczang 2018 - ile mamy medali? KLASYFIKACJA MEDALOWA Zimowych Igrzysk

Polacy w Pjongczang prawie codziennie staną na starcie, by wywalczyć olimpijskie złoto. Ile mamy medali? Jak wygląda klasyfikacja medalowa? Sprawdźcie - na ESKA.pl

7 godz. 18 min.
Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Granola po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Śledź i Chleb w Gdyni - ADRES, MENU

Magda Gessler w Gdyni przeprowadziła rewolucję w Restauracji Granola. Co się zmieniło? 

7 godz. 26 min.
Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Ola Jordan - Instagram, mąż. Kim jest nowa jurorka Tańca z Gwiazdami?

Kim jest Ola Jordan? Poznajcie nową jurorkę Tańca z Gwiazdami!

7 godz. 28 min.

MENU, KTÓRE ZACHWYCA I PIĘKNE OTOCZENIE.Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy