Kładka na Ołowiankę już otwarta! Zobacz, jak się prezentuje [ZDJĘCIA]

Zdjęcie z artykułu: Kładka na Ołowiankę już otwarta! Zobacz, jak się prezentuje [ZDJĘCIA] Montaż kładki na Ołowiankę; gdansk.pl / PrtSc
Ilustracja do artykułu Kładka na Ołowiankę już otwarta! Zobacz, jak się prezentuje [ZDJĘCIA]

W sobotę (17 czerwca) miało miejsce uroczyste otwarcie kładki zwodzonej na Ołowiankę. Tłumy gdańszczan przyszły przetestować efekt ukończonej inwestycji.

Pierwszy przemarsz był symboliczny. Brał w nim udział między innymi prezydent Paweł Adamowicz. Gdańszczanie dotarli do kładki od strony Filharmonii Bałtyckiej, a następnie przeszli na drugą stronę. Frekwencja nie zawiodła organizatorów uroczystości. Zwodzony most dla pieszych powstał, by skomunikować Główne Miasto z Wyspą Ołowianką, a także zapewnić łatwiejszy dostęp do obiektów Filharmonii czy Muzeum Morskiego. Daje to szansę łączenia oferty kulturalnej Muzeum II Wojny Światowej, Filharmonii i Centralnego Muzeum Morskiego.

Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia:


Zobacz także: Oglądaj montaż kładki na Ołowiankę na żywo!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

14 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 9 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 10 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 13 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)



Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy