Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni Zniszczona tablica; Piotr Mirowicz
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

W nocy z czwartku na piątek zniszczono tablicę informacyjną przy pomniku Danuty Siedzikówny "Inki" na gdańskiej Oruni. Prawdopodobnie te same osoby uszkodziły także tabliczkę z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku.

Sam pomnik "Inki", stojący na skwerze przy ulicy Gościnnej, pozostał nietknięty. Rozbito natomiast tablicę, na której widniały informacje dotyczące Danuty Siedzikówny. Młoda dziewczyna była związana z antykomunistycznym podziemiem zaraz po II Wojnie Światowej. Padła ofiarą stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości. Została zastrzelona w Gdańsku w wieku 17 lat. Uroczyste odsłonięcie pomnika miało miejsce w sierpniu 2015 roku. Motyw działania wandali pozostaje nieznany. Zniszczenie tabliczki z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku wskazuje jednak, że zrobili to z pobudek chuligańskich, a nie politycznych. Funkcjonariusze sprawdzą nagrania z miejskiego monitoringu, aby zidentyfikować sprawców.


Warto przypomnieć podobny akt wandalizmu, który miał miejsce w ostatnią niedzielę. Mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym we Wrzeszczu został pomalowany czerwonym sprayem. Na portrecie majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" napisano "morderca".

Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy