Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni Zniszczona tablica; Piotr Mirowicz
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

W nocy z czwartku na piątek zniszczono tablicę informacyjną przy pomniku Danuty Siedzikówny "Inki" na gdańskiej Oruni. Prawdopodobnie te same osoby uszkodziły także tabliczkę z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku.

Sam pomnik "Inki", stojący na skwerze przy ulicy Gościnnej, pozostał nietknięty. Rozbito natomiast tablicę, na której widniały informacje dotyczące Danuty Siedzikówny. Młoda dziewczyna była związana z antykomunistycznym podziemiem zaraz po II Wojnie Światowej. Padła ofiarą stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości. Została zastrzelona w Gdańsku w wieku 17 lat. Uroczyste odsłonięcie pomnika miało miejsce w sierpniu 2015 roku. Motyw działania wandali pozostaje nieznany. Zniszczenie tabliczki z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku wskazuje jednak, że zrobili to z pobudek chuligańskich, a nie politycznych. Funkcjonariusze sprawdzą nagrania z miejskiego monitoringu, aby zidentyfikować sprawców.


Warto przypomnieć podobny akt wandalizmu, który miał miejsce w ostatnią niedzielę. Mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym we Wrzeszczu został pomalowany czerwonym sprayem. Na portrecie majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" napisano "morderca".

Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday, czyli dzień pod znakiem nowej muzy - świętujemy w RADIU ESKA! Od samego rana do późnych godzin wieczornych na naszej antenie usłyszycie najnowsze i najgorętsze single! Jakie premiery w ESCE 21 lipca? Sprawdźcie już teraz!

21 lipca 2017, 16:51
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:49
Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona wywołała żal i smutek. Na ESKA.pl przypominamy ostatni koncert przed śmiercią artysty.

21 lipca 2017, 16:40
Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu poszukuje kobiety życia! Co trzeba zrobić, by zostać narzeczoną Roberta Burneiki? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:17
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy