Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni Zniszczona tablica; Piotr Mirowicz
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Zniszczono tablicę przy pomniku "Inki" na Oruni

W nocy z czwartku na piątek zniszczono tablicę informacyjną przy pomniku Danuty Siedzikówny "Inki" na gdańskiej Oruni. Prawdopodobnie te same osoby uszkodziły także tabliczkę z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku.

Sam pomnik "Inki", stojący na skwerze przy ulicy Gościnnej, pozostał nietknięty. Rozbito natomiast tablicę, na której widniały informacje dotyczące Danuty Siedzikówny. Młoda dziewczyna była związana z antykomunistycznym podziemiem zaraz po II Wojnie Światowej. Padła ofiarą stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości. Została zastrzelona w Gdańsku w wieku 17 lat. Uroczyste odsłonięcie pomnika miało miejsce w sierpniu 2015 roku. Motyw działania wandali pozostaje nieznany. Zniszczenie tabliczki z rozkładem jazdy na pobliskim przystanku wskazuje jednak, że zrobili to z pobudek chuligańskich, a nie politycznych. Funkcjonariusze sprawdzą nagrania z miejskiego monitoringu, aby zidentyfikować sprawców.


Warto przypomnieć podobny akt wandalizmu, który miał miejsce w ostatnią niedzielę. Mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym we Wrzeszczu został pomalowany czerwonym sprayem. Na portrecie majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" napisano "morderca".

Zobacz także: Gdańsk: Zniszczono mural Żołnierzy Wyklętych! Napis "MORDERCA" na portrecie majora Łupaszki [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy