Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama [GALERIA ZDJĘĆ]. Spłonęła hala magazynowa

Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama. 8 Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama [GALERIA ZDJĘĆ]. Spłonęła hala magazynowa
Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama. / Łukasz Piotr Koczkodaj
Ilustracja do artykułu: Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama [GALERIA ZDJĘĆ]. Spłonęła hala magazynowa

Ponad trzydziestu strażaków walczyło całą noc z ogniem przy ul. Abrahama 2 w Gdańsku. Spaliła się hala magazynowa. Straty są liczone w milionach złotych.

Autor: Łukasz Koczkodaj

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło płonącą wczoraj halę magazynową. Budynek jest zlokalizowany tuż przy przystanku PKM Strzyża. Dym unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z kilku dzielnic Gdańska. Mieszkańcy informują, że duszące opary były wyczuwalne nawet w Jelitkowie.

W spalonym magazynie znajdowała się m.in. hurtownia kosmetyków, wulkanizacja oraz hurtownia papierosów.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 20:47. Jak informują strażacy pierwsze jednostki były na miejscu już o 20:54. Akcja gaśnicza trwała osiem godzin i zakończyła się tuż przed godziną 5:00.

Pożar na Abrahama. Są wielkie straty

Spalona hala to budynek o drewnianej konstrukcji, którego dach pokryty był papą. Zewnętrzne ściany obite były natomiast eternitem. Materiały z jakich wykonany był magazyn przysporzyły strażakom sporo trudności, gdyż niemożliwe było prowadzenie akcji wewnątrz budynku. Spaleniu uległo 2/3 hali. Nad spaloną częścią zawalił się dach.

W akcji gaśniczej pomagali również policjanci z wydziału prewencji, którzy zabezpieczali miejsce pożaru oraz pomagali w ewakuacji mienia z nieobjętej pożarem części budynku.

– Tuż przed godziną 21 mieliśmy informację o pożarze przy ul. Abrahama. W środku pali się dużo tworzyw sztucznych co utrudnia akcję gaśniczą. Podajemy wiele prądów wody jak również pianę gaśniczą – relacjonował na miejscu kierujący akcją mł.bryg. Jakub Korzeniowski. Spaleniu uległo wyposażenie oraz towar znajdujący się w magazynie. Udało się nam uratować 1/3 budynku.

Czy to było podpalenie?

Starty szacowane są na 1mln 850tys złotych. Na miejscu trwają prace mające na calu wyjaśnienie przyczyn pożaru. Mąją być one znane najprawdopodobniej pod koniec tygodnia. Nieoficjalnie mówi się o podpaleniu, jednak Policja nie potwierdza żadnych informacji.

Mimo długiej i wyczerpującej akcji nikt nie został ranny. Uratowane mienie szacowane jest na ok. 4 mln. złotych.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski będzie miał ulicę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem? Chcą tego mieszkańcy Kuźni Raciborskiej! Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl

21 min
Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok odbędzie się już 29 czerwca. Gdzie i kiedy oglądać pierwszą rundę kwalifikacji do Ligi Europy?

1 godz. 4 min.
Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler wystąpi w Polsce! Tak twierdzą fani, którzy znaleźli w sieci rozpiskę koncertową Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

1 godz. 4 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy