Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów Jadowity pająk znaleziony w Gdańsku; strazmiejska.gda.pl
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów

W niedzielę (11 czerwca) chwilę po godzinie 19:00 mieszkaniec Gdańska dostrzegł w dzielnicy Piecki-Migowo wielkiego egzotycznego pająka. Zaniepokojony mężczyzna wezwał straż miejską do tego niecodziennego przypadku.

Znalezione zwierzę to ptasznik białokolankowy. Gatunek ten występuje w Ameryce Południowej, głównie w Brazylii. Jest jadowity, lecz jego jad nie powinien zagrozić życiu zdrowego dorosłego człowieka. Ludzie jednak różnie reagują na ugryzienia. Organizmy dzieci i seniorów mają zdecydowanie słabszą zdolność obronną.

Strażnicy po przybyciu na miejsce sprawdzili, czy pająk żyje. Ptasznik jednak nie reagował, gdy dotykali go patykiem. Funkcjonariusze przełożyli zwierzę do pudełka, które zabezpieczyli i zawieźli do lecznicy weterynaryjnej.

- Leżał na chodniku. Był włochaty, w pomarańczowe paski. Rozpiętość jego odnóży wynosiła około 15 centymetrów. Nie ruszał się - mówił o pająku starszy specjalista Paweł Zacharewicz. Jak się okazało, ptasznik był martwy.

Zobacz także: Sklepy otwarte w Boże Ciało w Trójmieście. Sprawdź, gdzie zrobić zakupy 15 czerwca

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

12 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 7 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 8 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 11 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy