Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów Jadowity pająk znaleziony w Gdańsku; strazmiejska.gda.pl
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Ogromny jadowity pająk na chodniku! Egzotyczne zwierzę przestraszyło przechodniów

W niedzielę (11 czerwca) chwilę po godzinie 19:00 mieszkaniec Gdańska dostrzegł w dzielnicy Piecki-Migowo wielkiego egzotycznego pająka. Zaniepokojony mężczyzna wezwał straż miejską do tego niecodziennego przypadku.

Znalezione zwierzę to ptasznik białokolankowy. Gatunek ten występuje w Ameryce Południowej, głównie w Brazylii. Jest jadowity, lecz jego jad nie powinien zagrozić życiu zdrowego dorosłego człowieka. Ludzie jednak różnie reagują na ugryzienia. Organizmy dzieci i seniorów mają zdecydowanie słabszą zdolność obronną.

Strażnicy po przybyciu na miejsce sprawdzili, czy pająk żyje. Ptasznik jednak nie reagował, gdy dotykali go patykiem. Funkcjonariusze przełożyli zwierzę do pudełka, które zabezpieczyli i zawieźli do lecznicy weterynaryjnej.

- Leżał na chodniku. Był włochaty, w pomarańczowe paski. Rozpiętość jego odnóży wynosiła około 15 centymetrów. Nie ruszał się - mówił o pająku starszy specjalista Paweł Zacharewicz. Jak się okazało, ptasznik był martwy.

Zobacz także: Sklepy otwarte w Boże Ciało w Trójmieście. Sprawdź, gdzie zrobić zakupy 15 czerwca

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski będzie miał ulicę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem? Chcą tego mieszkańcy Kuźni Raciborskiej! Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl

19 min
Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok odbędzie się już 29 czerwca. Gdzie i kiedy oglądać pierwszą rundę kwalifikacji do Ligi Europy?

1 godz. 2 min.
Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler wystąpi w Polsce! Tak twierdzą fani, którzy znaleźli w sieci rozpiskę koncertową Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

1 godz. 2 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy