Gdańsk: Kompletnie pijany 15-latek za kierownicą samochodu!

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Kompletnie pijany 15-latek za kierownicą samochodu! Interwencja policji; pomorska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Kompletnie pijany 15-latek za kierownicą samochodu!

W niedzielę (18 czerwca) w godzinach wieczornych gdańscy policjanci zatrzymali do kontroli nieletniego kierowcę. Jak się okazało, 15-latek miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu!

Po godzinie 22:00 funkcjonariusze otrzymali telefoniczne zgłoszenie. Wynikało z niego, że ulicą Baczyńskiego jedzie samochód z pękniętą oponą. Na miejscu policjanci dostrzegli Volkswagena Polo, którym młody kierowca próbował cofać. Podczas kontroli wyszło na jaw, że prowadzący pojazd miał 15 lat. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Kiedy pojawił się wezwany wcześniej ojciec chłopaka, wykonano w jego obecności badanie alkomatem. Wykazało ono prawie dwa promile w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze ustalają, kto udostępnił 15-latkowi samochód oraz alkohol. Właścicielowi auta grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Rozpijanie małoletniego to natomiast przestępstwo, za które prawo przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. 15-letni gdańszczanin odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zobacz także: To będą wyjątkowe seanse! W Gdańsku powstało kino na... dachu! [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

12 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 7 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 8 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 11 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy