Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy! Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnych kropielnicach!; Wikipedia.org / CC0 / Artur Andrzej
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

W niedzielę palmową do kościelnej kropielnicy w jednym z gdańskich kościołów wrzucono części ryb i fekalia. Policja zatrzymała już dwóch nastolatków w tej sprawie. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych 9 kwietnia bieżącego roku, a na policję zgłoszono ją dzień później. Funkcjonariusze zostali poinformowani, że ktoś wrzucił części ryb i fekalia do kościelnej kropielnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zajścia doszło w Kościele Matki Boskiej Fatimskiej na Żabiance. Sprawą zajęli się policjanci z Przymorza.

W czwartek (20 kwietnia) zatrzymano dwóch 16-latków. Jeden z nich mieszka w Gdańsku. Drugi zaś przebywa w ośrodku wychowawczym w Gdyni. Na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzuty obrazy uczuć religijnych chrześcijan poprzez publiczne znieważanie miejsc przeznaczonych do wykonywania obrzędów religijnych. Od razu po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Niebawem staną przed sądem rodzinnym. Gdyby sprawcy byli pełnoletni, groziłoby im do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: Wywieźli go do lasu i rozebrali do naga! Do miasta kazali wracać na piechotę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy