Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy! Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnych kropielnicach!; Wikipedia.org / CC0 / Artur Andrzej
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

W niedzielę palmową do kościelnej kropielnicy w jednym z gdańskich kościołów wrzucono części ryb i fekalia. Policja zatrzymała już dwóch nastolatków w tej sprawie. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych 9 kwietnia bieżącego roku, a na policję zgłoszono ją dzień później. Funkcjonariusze zostali poinformowani, że ktoś wrzucił części ryb i fekalia do kościelnej kropielnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zajścia doszło w Kościele Matki Boskiej Fatimskiej na Żabiance. Sprawą zajęli się policjanci z Przymorza.

W czwartek (20 kwietnia) zatrzymano dwóch 16-latków. Jeden z nich mieszka w Gdańsku. Drugi zaś przebywa w ośrodku wychowawczym w Gdyni. Na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzuty obrazy uczuć religijnych chrześcijan poprzez publiczne znieważanie miejsc przeznaczonych do wykonywania obrzędów religijnych. Od razu po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Niebawem staną przed sądem rodzinnym. Gdyby sprawcy byli pełnoletni, groziłoby im do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: Wywieźli go do lasu i rozebrali do naga! Do miasta kazali wracać na piechotę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy