Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

Zdjęcie z artykułu: Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy! Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnych kropielnicach!; Wikipedia.org / CC0 / Artur Andrzej
Ilustracja do artykułu Gdańsk: Fekalia i martwe ryby w kościelnej kropielnicy!

W niedzielę palmową do kościelnej kropielnicy w jednym z gdańskich kościołów wrzucono części ryb i fekalia. Policja zatrzymała już dwóch nastolatków w tej sprawie. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych 9 kwietnia bieżącego roku, a na policję zgłoszono ją dzień później. Funkcjonariusze zostali poinformowani, że ktoś wrzucił części ryb i fekalia do kościelnej kropielnicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zajścia doszło w Kościele Matki Boskiej Fatimskiej na Żabiance. Sprawą zajęli się policjanci z Przymorza.

W czwartek (20 kwietnia) zatrzymano dwóch 16-latków. Jeden z nich mieszka w Gdańsku. Drugi zaś przebywa w ośrodku wychowawczym w Gdyni. Na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzuty obrazy uczuć religijnych chrześcijan poprzez publiczne znieważanie miejsc przeznaczonych do wykonywania obrzędów religijnych. Od razu po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Niebawem staną przed sądem rodzinnym. Gdyby sprawcy byli pełnoletni, groziłoby im do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: Wywieźli go do lasu i rozebrali do naga! Do miasta kazali wracać na piechotę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości 21 lipca 2017! [PREMIERY]

New Music Friday, czyli dzień pod znakiem nowej muzy - świętujemy w RADIU ESKA! Od samego rana do późnych godzin wieczornych na naszej antenie usłyszycie najnowsze i najgorętsze single! Jakie premiery w ESCE 21 lipca? Sprawdźcie już teraz!

21 lipca 2017, 16:51
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:49
Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Ostatni występ Chestera Benningtona przed śmiercią

Niespodziewana śmierć Chestera Benningtona wywołała żal i smutek. Na ESKA.pl przypominamy ostatni koncert przed śmiercią artysty.

21 lipca 2017, 16:40
Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu szuka dziewczyny! Co trzeba zrobić?

Hardkorowy Koksu poszukuje kobiety życia! Co trzeba zrobić, by zostać narzeczoną Roberta Burneiki? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

21 lipca 2017, 16:17
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy