Gdańsk: Do Stoczni Remontowej wpłynęła gigantyczna Safe Bristolia [GALERIA ZDJĘĆ]. Zobaczcie tego kolosa!

Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia. 17 Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia.
Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia. / Łukasz Piotr Koczkodaj
Ilustracja do artykułu: Gdańsk: Do Stoczni Remontowej wpłynęła gigantyczna Safe Bristolia [GALERIA ZDJĘĆ]. Zobaczcie tego kolosa!

Taki kolos budzi wrażenie! Dzisiaj rano, z kilkudniowym opóźnieniem, do stoczni Remontowa S.A. wpłynęła kolejna platforma do remontu – Safe Bristolia.  To już druga wizyta tego olbrzyma w Gdańsku. W Remontowej zostanie trzy miesiące.

Autor: Łukasz Koczkodaj, strona: lukaszkoczkodaj.pl

Zobacz koniecznie! - Nowe pociągi SKM w Trójmieście [GALERIA ZDJĘĆ]: Od marca na tory wjadą Impulsy. "Nowoczesne, dynamiczne, z dostępem do WiFi"

Safe Bristolia to półzatapialna platforma hotelowo – serwisowa. Zbudowana została w 1983 roku według projektu Sedco 602 jako wiertnicza i przebudowana do pełnienia funkcji hotelowo-warsztatowych w chińskiej stoczni Yantai Raffles w roku 2006. Dalsze modyfikacje i modernizacje przeprowadzono w 2008 roku i w 2010-2011 r. Obecnie na jej pokładzie może znaleźć zakwaterowanie maksymalnie 588 osób. Dla „gości” przygotowane są miejsca rekreacyjne, a nawet ogrody. Kliknij w zdjęcie u góry i zobacz Safe Bristolia w różnych ujęciach!

 

Moc platformy to 6 815 kW, a wydajność wytwornic wody słodkiej – 210 t na dobę. Platforma wyposażona jest  m.in. w teleskopowy pomost komunikacyjny o długości do 35,0 m +/- 6,0 m. Platforma należąca do Prosafe Rigs Pte. Ltd. z Singapuru.  Długością całkowita platformy wynosi 74,98 m, a szerokość 52,00 m. Platforma waży ok. 14000 t (brutto).

Safe Bristolia była już raz w Remontowa S.A. od października 2010 r. do połowy maja 2011 roku gdzie przechodziła generalny remont i modernizację. Obecnie przypłynęła na niespełna trzy miesiące na dokończenie prac modernizacyjnych oraz przegląd podzespołów.

Platforma wypłynęła z zatoki Cromarty Firth przed w Sylwestra (31.12.2015). Spodziewana była wstępnie w Gdańsku 9-10 stycznia. Jednak w skutek sztormu 5 stycznia zerwała się z lin holowniczych na Morzu Północnym. Bristolia dryfowała kilka dni, aż w końcu zoatła ustabilizowana przy pomocy kotwic awaryjnych. W czasie rejsu na pokładzie było ok. 38 osób.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony - najdroższy film w historii polskiego kina. Co już wiemy?

Legiony będą najdroższym polskim filmem wszech czasów jednak według specjalistów, jego budżet powinien być dwukrotnie większy niż do tej pory zakładano! Co jeszcze wiemy o powstającym dziele?

11 min
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

1 godz. 6 min.
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

1 godz. 7 min.
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

1 godz. 10 min.

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy