Gdańsk: Do Stoczni Remontowej wpłynęła gigantyczna Safe Bristolia [GALERIA ZDJĘĆ]. Zobaczcie tego kolosa!

Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia. 17 Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia.
Do Stoczni Remontowej w Gdańsku wpłynęła dzisiaj gigantyczna Safe Bristolia. / Łukasz Piotr Koczkodaj
Ilustracja do artykułu: Gdańsk: Do Stoczni Remontowej wpłynęła gigantyczna Safe Bristolia [GALERIA ZDJĘĆ]. Zobaczcie tego kolosa!

Taki kolos budzi wrażenie! Dzisiaj rano, z kilkudniowym opóźnieniem, do stoczni Remontowa S.A. wpłynęła kolejna platforma do remontu – Safe Bristolia.  To już druga wizyta tego olbrzyma w Gdańsku. W Remontowej zostanie trzy miesiące.

Autor: Łukasz Koczkodaj, strona: lukaszkoczkodaj.pl

Zobacz koniecznie! - Nowe pociągi SKM w Trójmieście [GALERIA ZDJĘĆ]: Od marca na tory wjadą Impulsy. "Nowoczesne, dynamiczne, z dostępem do WiFi"

Safe Bristolia to półzatapialna platforma hotelowo – serwisowa. Zbudowana została w 1983 roku według projektu Sedco 602 jako wiertnicza i przebudowana do pełnienia funkcji hotelowo-warsztatowych w chińskiej stoczni Yantai Raffles w roku 2006. Dalsze modyfikacje i modernizacje przeprowadzono w 2008 roku i w 2010-2011 r. Obecnie na jej pokładzie może znaleźć zakwaterowanie maksymalnie 588 osób. Dla „gości” przygotowane są miejsca rekreacyjne, a nawet ogrody. Kliknij w zdjęcie u góry i zobacz Safe Bristolia w różnych ujęciach!

 

Moc platformy to 6 815 kW, a wydajność wytwornic wody słodkiej – 210 t na dobę. Platforma wyposażona jest  m.in. w teleskopowy pomost komunikacyjny o długości do 35,0 m +/- 6,0 m. Platforma należąca do Prosafe Rigs Pte. Ltd. z Singapuru.  Długością całkowita platformy wynosi 74,98 m, a szerokość 52,00 m. Platforma waży ok. 14000 t (brutto).

Safe Bristolia była już raz w Remontowa S.A. od października 2010 r. do połowy maja 2011 roku gdzie przechodziła generalny remont i modernizację. Obecnie przypłynęła na niespełna trzy miesiące na dokończenie prac modernizacyjnych oraz przegląd podzespołów.

Platforma wypłynęła z zatoki Cromarty Firth przed w Sylwestra (31.12.2015). Spodziewana była wstępnie w Gdańsku 9-10 stycznia. Jednak w skutek sztormu 5 stycznia zerwała się z lin holowniczych na Morzu Północnym. Bristolia dryfowała kilka dni, aż w końcu zoatła ustabilizowana przy pomocy kotwic awaryjnych. W czasie rejsu na pokładzie było ok. 38 osób.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski ma mieć swoją ulicę?! To nie żart

Robert Lewandowski będzie miał ulicę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem? Chcą tego mieszkańcy Kuźni Raciborskiej! Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl

22 min
Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo - Jagiellonia 29.06.2017: transmisja online i w TV

Mecz Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok odbędzie się już 29 czerwca. Gdzie i kiedy oglądać pierwszą rundę kwalifikacji do Ligi Europy?

1 godz. 5 min.
Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler w Polsce zagra na... Święcie Kwiatów?

Alvaro Soler wystąpi w Polsce! Tak twierdzą fani, którzy znaleźli w sieci rozpiskę koncertową Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

1 godz. 5 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy