Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Zdjęcie z artykułu: Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy; Agata Gołąbek/Radio Eska
Ilustracja do artykułu Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Kenijczyk Hilary Kiptum Mayio Kimaiyo oraz Marokanka Fatiha Benchatki zwyciężyli w zawodach Onico Gdynia Półmaraton 2017. Dobrze spisali się również mieszkańcy Trójmiasta.

Bieg główny w drugiej edycji gdyńskiego półmaratonu rozpoczął się punktualnie o 10:00. W niedzielę, 19 marca, linię startu na Skwerze Kościuszki w Gdyni przekroczyło prawie sześć tysięcy biegaczy.

Pierwsza edycja, która odbyła się w ubiegłym roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zawodach na dystansie ponad 21 kilometrów wystartowało ponad 4 tysiące biegaczy. W tym roku, liczba ta została przekroczono i to aż o ponad półtora tysiąca zawodników

- W przyszłym roku spodziewamy się udziału ponad 10 tys. osób - mówi zadowolony z frekwencji Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Trasa, podobnie jak ubiegłoroczna, wiodła przez centrum Gdyni. Zawodnicy wyruszyli ze Skweru Kościuszki, następnie przebiegli przez ulicę Świętojańską i Aleję Zwycięstwa aż do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego. Po pokonaniu ponad czterech kilometrów skręcili w ulicę Stryjską i Olimpijską podziwiając gdyński stadion i halę sportową. Po kilometrowym okrążeniu ponownie wrócili na Aleję Zwycięstwa. Na zawodników czekała prawie czterokilometrowa "prosta" wiodąca aż do ulicy Jana z Kolna. Później zawodnicy przebiegli przez Janka Wiśniewskiego - najpierw czekał na nich delikatny podbieg pod górkę, a później niezbyt stromy zbieg. W tym miejscu najbardziej odczuwalne były palące łydki. Na zawodników czekał krótki odcinek wąską ulicą Wendy i powrót na ulicę Świętojańską, która - co wiedzą wszyscy startujący w gdyńskich biegach - jest stroma i przysparza biegaczom wielu problemów. Po dotarciu do budynku Urzędu Miasta, biegacze musieli zbiec do Bulwaru Nadmorskiego aleją Piłsudskiego, a następnie wąską ścieżką wzdłuż morza dostać się na Skwer Kościuszki, gdzie znajdowała się linia mety.

Zdjęcie z artykułu: Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy Na ulicach w Gdyni prawie sześć tysięcy biegaczy; Agata Gołąbek/Radio Eska
Ilustracja do artykułu Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Z trasą najlepiej poradzili sobie Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii, który do mety dobiegł z czasem: 1 godzina 2 minuty i 55 sekund, a wśród kobiet Fatiha Benchatki z Maroka z czasem: 1 godzina 12 minut i 23 sekundy.

Znakomicie spisał się 25-letni gdynianin Tomasz Grycko, który jest jednym z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. W gdyńskim biegu zajął czwarte miejsce z czasem 1:05:19 bijąc przy tym rekord życiowy

- Jest super. Poprawiłem życiówkę o 5 minut - mówił naszej reporterce Tomasz Grycko. - Jestem zadowolony, trasa była super, mocno nie wiało, także wszystko było pozytywnie.

Pierwszą z Polek na linii mety była Dominika Nowakowska. Zawodniczka z Pomorza uzyskała czas 1 godzina i 16 minut.

- Wynik jest zadowalający - powiedziała naszej reporterce tuż po przekroczeniu mety.

Na trasie - jak zwykle na gdyńskich biegach - nie brakowało kibiców. Mieszkańcy i uczniowie gdyńskich szkół przygotowali się do tego zadania skrupulatnie. Większość z nich wyposażona była w gwizdki, trąbki i flagi dopingując zmęczonych biegaczy od startu aż do mety.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Sławomir jako Tina Turner - VIDEO z Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Tina Turner w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4. W babcię rock'n'rolla wcielił się Sławomir. Jak mu poszło?  

1 godz. 27 min.
Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny: obsada nowego serialu TVP1

Wojenne dziewczyny to hit wiosennej ramówki TVP1. Kto występuje w najnowszej superprodukcji? Obsada Wojennych dziewczyn do sprawdzania już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 16 min.
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 4 - WYNIKI, VIDEO; METAMORFOZY

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2017, odcinek 4 za nami. Sprawdź metamorfozy z 25.03.2017, wyniki i video.

5 godz. 1 min.
Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Mecz Czarnogóra - Polska 2017: ONLINE i w TV [TRANSMISJA]

Czarnogóra - Polska to najbardziej emocjonujący mecz w grupie E! 26 marca piłkarze Adama Nawałki powalczą o 3 punkty w eliminacjach MŚ Rosja 2018, dlatego nie możecie go przegapić! Gdzie, kiedy i o której godzinie oglądać mecz Polski? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

6 godz. 48 min.

Podpisz Oświadczenie Woli - może uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy