Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Zdjęcie z artykułu: Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy; Agata Gołąbek/Radio Eska
Ilustracja do artykułu Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Kenijczyk Hilary Kiptum Mayio Kimaiyo oraz Marokanka Fatiha Benchatki zwyciężyli w zawodach Onico Gdynia Półmaraton 2017. Dobrze spisali się również mieszkańcy Trójmiasta.

Bieg główny w drugiej edycji gdyńskiego półmaratonu rozpoczął się punktualnie o 10:00. W niedzielę, 19 marca, linię startu na Skwerze Kościuszki w Gdyni przekroczyło prawie sześć tysięcy biegaczy.

Pierwsza edycja, która odbyła się w ubiegłym roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W zawodach na dystansie ponad 21 kilometrów wystartowało ponad 4 tysiące biegaczy. W tym roku, liczba ta została przekroczono i to aż o ponad półtora tysiąca zawodników

- W przyszłym roku spodziewamy się udziału ponad 10 tys. osób - mówi zadowolony z frekwencji Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Trasa, podobnie jak ubiegłoroczna, wiodła przez centrum Gdyni. Zawodnicy wyruszyli ze Skweru Kościuszki, następnie przebiegli przez ulicę Świętojańską i Aleję Zwycięstwa aż do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego. Po pokonaniu ponad czterech kilometrów skręcili w ulicę Stryjską i Olimpijską podziwiając gdyński stadion i halę sportową. Po kilometrowym okrążeniu ponownie wrócili na Aleję Zwycięstwa. Na zawodników czekała prawie czterokilometrowa "prosta" wiodąca aż do ulicy Jana z Kolna. Później zawodnicy przebiegli przez Janka Wiśniewskiego - najpierw czekał na nich delikatny podbieg pod górkę, a później niezbyt stromy zbieg. W tym miejscu najbardziej odczuwalne były palące łydki. Na zawodników czekał krótki odcinek wąską ulicą Wendy i powrót na ulicę Świętojańską, która - co wiedzą wszyscy startujący w gdyńskich biegach - jest stroma i przysparza biegaczom wielu problemów. Po dotarciu do budynku Urzędu Miasta, biegacze musieli zbiec do Bulwaru Nadmorskiego aleją Piłsudskiego, a następnie wąską ścieżką wzdłuż morza dostać się na Skwer Kościuszki, gdzie znajdowała się linia mety.

Zdjęcie z artykułu: Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy Na ulicach w Gdyni prawie sześć tysięcy biegaczy; Agata Gołąbek/Radio Eska
Ilustracja do artykułu Biegowe święto w Gdyni. Na ulicach prawie sześć tysięcy biegaczy

Z trasą najlepiej poradzili sobie Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii, który do mety dobiegł z czasem: 1 godzina 2 minuty i 55 sekund, a wśród kobiet Fatiha Benchatki z Maroka z czasem: 1 godzina 12 minut i 23 sekundy.

Znakomicie spisał się 25-letni gdynianin Tomasz Grycko, który jest jednym z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. W gdyńskim biegu zajął czwarte miejsce z czasem 1:05:19 bijąc przy tym rekord życiowy

- Jest super. Poprawiłem życiówkę o 5 minut - mówił naszej reporterce Tomasz Grycko. - Jestem zadowolony, trasa była super, mocno nie wiało, także wszystko było pozytywnie.

Pierwszą z Polek na linii mety była Dominika Nowakowska. Zawodniczka z Pomorza uzyskała czas 1 godzina i 16 minut.

- Wynik jest zadowalający - powiedziała naszej reporterce tuż po przekroczeniu mety.

Na trasie - jak zwykle na gdyńskich biegach - nie brakowało kibiców. Mieszkańcy i uczniowie gdyńskich szkół przygotowali się do tego zadania skrupulatnie. Większość z nich wyposażona była w gwizdki, trąbki i flagi dopingując zmęczonych biegaczy od startu aż do mety.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

25 kwietnia 2017, 22:38
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2? Znamy skład finału!

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo? Wiemy już, kto znajdzie się w finale drugiej edycji show!

25 kwietnia 2017, 22:33
Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars w Polsce! Jak będzie wyglądał koncert w Krakowie?

Bruno Mars już wkrótce wystąpi w Polsce! Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po tym show!

25 kwietnia 2017, 16:39
Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 - zlot fanów Eda Sheerana: data, miejsce, atrakcje

Dzień Sheerio 2017 to wyjątkowy zlot fanów Eda Sheerana, na którym nie może zabraknąć największych miłośników autora hitu Shape Of You. Sprawdź, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to wyjątkowe wydarzenie oraz jakie atrakcje czekają tam na fanów artysty.

25 kwietnia 2017, 16:27
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy